Rekordowa liczba zachorowań i hospitalizacji
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Urzędnicy stanu Illinois poinformowali w środę o 5,042 pacjentach hospitalizowanych z powodu Covid-19. To najwięcej od początku pandemii. Liczba nowych potwierdzonych przypadków również pobiła kolejny jednodniowy rekord, a liczba zgonów w stanie wzrosła do poziomu niespotykanego od końca maja.

Departament Zdrowia Publicznego w Illinois zgłosił w środę 12,657 nowych i prawdopodobnych przypadków Covid-19, przewyższając rekord ustanowiony dzień wcześniej. Tego dnia doszło do 145 zgonów związanych z koronawirusaem – najwięcej zgłoszonych od 27 maja.

W związku ze wzrostem liczby przypadków w całym stanie IDPH zachęca mieszkańców (ale nie wymaga), aby pracowali z domów, uczestniczyli tylko w „niezbędnych” czynnościach poza domem, takich jak zakupy spożywcze i ograniczyli spotkania, jeśli to możliwe, w ciągu najbliższych trzech tygodni.

W naszej obecnej sytuacji, przy rosnącej aktywności wirusa, udział nawet w niewielkich zgromadzeniach, podczas których dochodzi do mieszania się gospodarstw domowych lub podróżowanie do obszarów, w których występują wysokie wskaźniki pozytywności, nie jest zalecane i jest potencjalnie niebezpieczne” – poinformował departament w środowym oświadczeniu.

Illinois przeprowadza obecnie średnio ponad 90 tysięcy testów dziennie. IDPH zgłasza nowe infekcje Covid-19 jako „nowe i prawdopodobne” przypadki, ponieważ coraz więcej potwierdzanych jest w wyniku użycia błyskawicznych testów antygenowych, które zgodnie z wytycznymi CDC są oznaczane jako „prawdopodobne” przypadki. Do środy około 8 procent wszystkich testów przeprowadzonych w Illinois to testy na obecność antygenów.

Każdy region Illinois jest obecnie objęty dodatkowymi środkami łagodzącymi, najbardziej surowe obowiązują w powiatach Kankakee, Will, DuPage i Kane, oraz południowym Illinois. Zabronione są obecnie usługi w pomieszczeniach barów i restauracji w całym stanie. Spotkania towarzyskie zostały ograniczone do 10 osób.

Z ponad 5 tysięcy pacjentów hospitalizowanych w środę z powodu Covid-19, 951 osób znajdowało się na oddziałach intensywnej terapii, a 404 podłączonych do respiratorów. Poprzednim dniem z największą liczbą hospitalizacji był 28 kwietnia, kiedy zgłoszono 5,037 pacjentów.

jm