----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij znajomym:

Departament pracy poinformował również, że amerykańscy pracownicy dodali w listopadzie 10.6 miliona ofert pracy, w porównani u do 11.1 milionów w październiku. Pracodawcy zatrudnili w listopadzie 6.7 mln osób, w porównaniu do 6.5 mln w październiku.

Nick Bunker, dyrektor ds. badań w Indeed Hiring Lab, zauważył, że wysoka liczba rezygnacji dotyczyły głównie niskopłatnych stanowisk, np. w hotelach czy restauracjach.

„Wiele rezygnacji oznacza większą siłę przetargową pracowników, co prawdopodobnie przyczyni się do znacznych wzrostów płac” – powiedział. „Wzrost zarobków był bardzo silny w 2021 roku i możemy obserwować ten trend również w 2022”.

Dane zostały opracowane jeszcze zanim wariant Omikron szeroko rozprzestrzenił się w Stanach Zjednoczonych. „Chociaż każda kolejna fala pandemii powodowała mniejsze szkody gospodarcze, nadal istnieje ryzyko dla rynku pracy związane z obecnym wzrostem liczby przypadków” – zauważył Bunker.

Oczekuje się, iż grudniowy raport na temat zatrudnienia wykaże, że gospodarka wygenerowała w tym miesiącu prawie 393,000 więcej miejsc pracy – wynika z badań przeprowadzonych przez firmę FActSet.

Stopa bezrobocia spadła do 42.5, blisko tego, co ekonomiści uważają za pełne zatrudnienie.

jm