----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

18 kwietnia 2022

Udostępnij znajomym:

Poniedziałek to tzw. Tax Day – Dzień Podatkowy – kiedy upływa federalny termin składania zeznań podatkowych, a IRS otrzyma dziesiątki milionów zgłoszeń w ostatniej chwili drogą elektroniczną i za pośrednictwem formularzy papierowych. Miliony Amerykanów czekają do ostatniej chwili ze złożeniem swoich rozliczeń podatkowych i ten rok nie stanowi wyjątku.

Do 8 kwietnia Urząd Podatkowy otrzymał ponad 103 miliony zeznań podatkowych i wydał ponad 63 miliony zwrotów o wartości ponad 204 miliardów dolarów.

IRS ma w tym roku największe zaległości w historii. Na koniec sezonu rozliczeniowego 2021 agencja miała 35.3 miliona zwrotów czekających na przetworzenie, tłumacząc się szeregiem powodów takiej sytuacji, w tym „nowymi obowiązkami”, opóźnieniami w modernizacji i niepewnością co do finansowania, co spowalnia proces zatrudniania.

Eksperci twierdzą, że biliony dolarów w wydatkach socjalnych prezydenta Joe Bidena, które przeszły przez Kongres, przytłoczyły IRS w zeszłym roku. Agencja miała za zadanie dystrybuować i monitorować większość pieniędzy, takich jak płatności stymulacyjne i miesięczne ulgi podatkowe na dzieci, dla kwalifikujących się rodzin.

Problemy, z jakimi boryka się IRS, wynikają przede wszystkim z tego, że Kongres nałożył odpowiedzialność za dystrybucję programów społecznych z czasów pandemii na agencję, która ma istnieć w celu zbierania dochodów, a nie administrowania świadczeniami” – powiedział Alex Muresianu, ekspert podatkowy w Tax Foundation. „(...) Różnego rodzaju środki pomocy ogromnie zwiększyły obowiązki administracyjne IRS, czyniąc agencję odpowiedzialną za dystrybucję setek miliardów dodatkowych dolarów".

„I chociaż otrzymali wzrost finansowania, aby spróbować usprawnić ten proces, trudno jest tak szybko zwiększyć wydajność” – dodał.

Ten rok będzie jednym z najtrudniejszych dla agencji, ze względu na rekordowo niską liczbę pracowników. Siła robocza IRS jest w tej chwili na tym samym poziomie, co w 1970 roku, chociaż populacja USA wzrosła od znacznie od tego czasu, a przepisy podatkowe stają się coraz bardziej skomplikowane.

Agencja ogłosiła w marcu plany zatrudnienia co najmniej 10 tys. dodatkowych pracowników.

Republikanie potępili administrację Bidena za te zaległości, mówiąc, że problemy powinny już zostać naprawione. Republikanie z House Oversight Committee wysłali list do IRS, wskazując na „politykę telepracy związaną z COVID-19”, umożliwiającą większości pracowników IRS pracę zdalną oraz przestarzałe oprogramowanie.

„Dla wielu Amerykanów zwrot podatku może być równy sześciotygodniowym przychodom” – czytamy w liście. „Liczba deklaracji podatkowych i zwrotów dokonywanych każdego roku pokazuje daleko idący wpływ, jaki opóźnienia w przetwarzaniu mogą mieć dla przeciętnego Amerykanina. Przetworzone zwroty są również niezbędne dla tych, którzy mogą być uprawnieni do ubiegania się o inne świadczenia rządowe, takie jak pożyczki administrowane przez U.S. Small Business Administration. Dlatego konieczne jest, aby IRS podjął kroki w celu złagodzenia wszelkich opóźnień w przetwarzaniu, które mogą opóźnić zwroty i dostęp do programów pomocy gospodarczej”.

IRS wydał „pilne przypomnienie” na początku tego roku, nakazując Amerykanom składanie wniosków drogą elektroniczną „aby przyspieszyć zwroty” w tym roku.

jm

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----