----- Reklama -----

Luxahaus Beyond

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

03 sierpnia 2022

Udostępnij znajomym:

Liczba osób żyjących w Ameryce bez ubezpieczenia zdrowotnego osiągnęła w tym roku rekordowo niski poziom 8%, ogłosił we wtorek Departament Zdrowia i Opieki Społecznej USA.

„Każdy Amerykanin ma prawo do spokoju ducha, który zapewnia dostęp do przystępnej cenowo, wysokiej jakości opieki zdrowotnej” – powiedział prezydent Joe Biden w oświadczeniu o rekordowo niskim odsetku nieubezpieczonych Amerykanów.

Spadek liczby nieubezpieczonych Amerykanów rozpoczął się w zeszłym roku, kiedy rząd wprowadził pakiet wartości 1.9 biliona dolarów przeznaczony na walkę z koronawirusem, który obniżył składki i koszty własne dla nowych lub powracających klientów planów zakupionych na rynku ubezpieczeń zdrowotnych Affordable Care Act.

Stopa nieubezpieczonych spadła w ubiegłym roku do prawie 9% dzięki zwiększeniu dopłat. Wcześniej - przez dziesięciolecia - konsekwentnie utrzymywała się na poziomie dwucyfrowym. Liczba nieubezpieczonych po raz pierwszy zaczęła spadać po tym, jak w 2010 r. uchwalono ACA, który rozszerzył Medicaid i oferuje ubezpieczenie zdrowotne osobom, które nie mają ubezpieczenia na podstawie zatrudnienia, poprzez połączenie dotowanych planów prywatnych.

Około 26 milionów ludzi w USA pozostaje bez ubezpieczenia zdrowotnego. Niecałe 2 procent dzieci jest obecnie nieubezpieczonych.

jm

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Obamacare po polsku 300 x 600

----- Reklama -----