Rekordowy Czarny Piątek
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Tegoroczny Black Friday pobił rekord sprzedaży internetowej, a zdecydowanie mniej osób zdecydowało się udać do sklepów. Kupujący wydali łącznie 7.4 miliarda dolarów w transakcjach dokonanych ze swoich telefonów, komputerów czy tabletów w Czarny Piątek i 4.2 miliarda dolarów w Święto Dziękczynienia.

To prawie tyle, co 7.9 miliardów wydanych w ubiegłym roku w tzw. Cyber Monday, czyli poniedziałek następujący po długim weekendzie związanym z obchodami Thanksgiving, co stanowiło jeden z rekordowych wyników sprzedaży online – według Adobe Analytics. Adobe mierzy sprzedaż w 80 ze 100 najbardziej popularnych sklepów internetowych w USA.

Firma oczekuje, że sprzedaż internetowa wzrośnie do kolejnego rekordowego poziomu w czasie tegorocznego Cyber Poniedziałku, a łączna wartość zakupów szacowana jest na 9.4 miliarda dolarów. 39% sprzedaży internetowej w piątek odbywała się na telefonach.

Kupujący najczęściej szukali zabawek związanych z bajką „Frozen 2”, NERF i Paw Patrol, gier sportowych i elektroniki Apple.

Ruch w sklepach spadł w Czarny Piątek o 2.1 procent w porównaniu do ubiegłego roku – według RetailNext, który śledzi aktywność w sklepach w dziesiątkach tysięcy lokalizacji. Spadek ilości klientów doprowadził do spadku sprzedaży o 1.6 procent.

Jednak zakupy online i w fizycznych sklepach nie zawsze są całkowicie od siebie niezależne. Wiele osób decyduje się na zakupy w internecie, po to tylko, aby następnie udać się do sklepy i je odebrać. Według Adobe, taka forma sprzedaży wzrosłą o 43.2 procent w Czarny Piątek w porównaniu do ubiegłego roku.

Ten sezon zakupów świątecznych jest najkrótszy od 2013 roku, ponieważ Święto Dziękczynienia przypadło w ostatni czwartek listopada, czyli 6 dni później niż w ubiegłym roku.

„Mamy krótszy świąteczny sezon sprzedaży” – powiedział Jason Woosley, wiceprezes Adobe. „To tworzy efekt kompresji”.

Woosley przewiduje, że konsumenci wydadzą 29 miliardów dolarów na internecie w okresie od czwartku do poniedziałku.

Monitor

Udostępnij swoim znajomym: