----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

16 lutego 2022

Udostępnij znajomym:

12 i 13 lutego na antenie Radia 1030 AM chicagowska Polonia zadeklarowała 341 tysięcy 450 dolarów na rzecz polonijnej Fundacji „Dar Serca”. Doroczna zbiórka okazała się rekordową w historii. Przed rokiem zebrano na ten cel 332,800 dolarów.

Założona w 1988 roku Fundacja pomogła do tej pory 1,206 dzieciom z Polski. W minionym roku z pomocy skorzystało 79 dzieci. W tym roku pod opieką znajduje się 14 podopiecznych, którzy walczą o zdrowie i życie w kilku amerykańskich szpitalach.

Podczas dwóch dni radiowej zbiórki Polonia chicagowska oraz z innych rejonów Ameryki wykazała się wielką hojnością. Dochód z prowadzonych na antenie licytacji zasługuje na uznanie. Rakieta Igi Światek została wylicytowana za 36 tysięcy dolarów. Koszulka Roberta Lewandowskiego przyniosła kolejne 10 tysięcy dolarów. Trykot Wojciecha Szczęsnego wylicytowany został za 3 tysiące, podobnie jak złote serduszko oraz wiele innych darowizn. Nie brakowało również sporych datków finansowych, których autorzy bardzo często chcieli pozostać anonimowi.

50 RADIOTON

Na zakończenie radiowej zbiórki wolontariusze fundacji nie kryli radości z osiągniętego wyniku

„W 2021 roku pomimo pandemii przyjęliśmy rekordową liczbę 79 dzieci z Polski wydatkując na ten cel 364,423 dolary. 332 tysiące dolarów udało się uzyskać podczas ubiegłorocznej radiowej kwesty na antenie radia 1030 AM i Telewizji „Polvision” Waltera Kotaby. Pozostałą kwotę przekazali nam organizatorzy turniejów golfowych „Handzel Golf Turnament” oraz „Golf na obcasach”. To dzięki Polonii możemy pomagać coraz większej liczbie dzieci z Polski. To zasługa wszystkich darczyńców, którzy hojnie wspierają „Dar Serca” od 34 lat. Jestem niezmiernie szczęśliwa i dumna, że pomimo pandemii udało nam się zebrać w tym roku ponad 341 tysięcy dolarów. To pozwoli nam pomagać kolejnym dziesiątkom dzieci szukających w Ameryce zdrowia i bardzo często ratunku dla swego życia. W chwili obecnej radioton jest praktycznie jedyną formą gromadzenia funduszy. W roku ubiegłym fundacja była zmuszona odwołać bal, rejs statkiem i piknik. Jak będzie w tym roku, jeszcze nie wiemy. Należy wspomnieć, że Dar Serca nie otrzymuje żadnego wsparcia finansowego od władz federalnych w USA, jak również od polskiego Funduszu Ochrony Zdrowia” – powiedziała po zakończeniu tegorocznego radiotonu prezes fundacji Dorotha Malachowski dziękując Polonii za hojność, a grupie wolontariuszy za zaangażowanie i czas poświęcony przy jego przeprowadzeniu.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak/NEWSRP

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----