Rekordowy wynik Radiotonu Polskiego Radia 1030
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Tego nikt się nie spodziewał – Polonia przekazała ponad 366 tysięcy dolarów na rzecz Daru Serca!

Takiego zakończenia 23. Radiotonu nawet Fundacja Dar Serca nie mogła sobie wymarzyć. W ciągu zaledwie dwóch dni Polonia przekazała na rzecz pomocy chorym dzieciom z Polski ponad 366 tysięcy dolarów – dodatkowo bijąc ubiegłoroczny wynik o ponad 50 tysięcy dolarów.

To była już 23 edycja Radiotonu Polskiego Radia WNVR/WRDZ 1030/1300AM & 104.7/107.1FM (Polskie Radio 1030 Chicago), którego celem jest zgromadzenie środków na pomoc polskim dzieciom przybywającym do USA na leczenie. Od 23 lat Walter Kotaba, właściciel stacji, na dwa dni oddaje fale radiowe do dyspozycji wolontariuszy Fundacji– co przekłada się na pomoc udzieloną przez Dar Serca ponad tysiącu polskich dzieci, dla których leczenie w amerykańskich szpitalach czy specjalistycznych klinikach to ostatnia, a często jedyna, szansa na życie i zdrowie. Polonia jeszcze nigdy nie zawiodła i nie inaczej było w tym roku. W ciągu zaledwie dwóch dni zadeklarowała blisko ćwierć miliona dolarów na rzecz Fundacji – co samo w sobie jest sukcesem ogromnym!  Ale to, co zdarzyło się przed samym zakończeniem Radiotonu zaparło dech w piersiach – niespodziewany telefon od długoletniego darczyńcy Fundacji, który dołożył swoją cegiełkę w postaci 120 tysięcy dolarów, tym samym podnosząc końcowy wynik Radiotonu na ponad 366 tysięcy dolarów! Jeszcze nigdy żadna polonijna organizacja charytatywna nie zdołała zgromadzić takiej sumy z datków osób prywatnych w wyniku jednej kwesty, w ciągu zaledwie 24 godzin (12 godzin dziennie w sobotę i w niedzielę) - to absolutny rekord i ogromna zasługa słuchaczy Polskiego Radia 1030 Chicago! 

Dorothy Malachowski, prezydent Fundacji Dar Serca, nie mogła złapać tchu…  “Jesteśmy tacy szczęśliwi, tacy wdzięczni naszej Polonii za to, że tak mają nas w sercach, że nam ufają i tak hojnie wspierają naszą Fundację, że mają tyle serca dla naszych dzieci!” – powiedziała.

Izabela Rybak, dyrektor wykonawczy, dodała: “Jesteśmy ogromnie wdzięczni Polskiemu Radio 1030 i panu Walterowi Kotabie za to, że od tylu lat możemy na dwa dni zawładnąć anteną, aby zgromadzić środki konieczne dla niesienia pomocy polskim dzieciom”.

Co roku to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie łączy Polonię w USA – słuchacze Polskiego Radia 1030 Chicago dzwonią z datkami nie tylko z Illinois, ale z wielu innych stanów, w tym z Florydy, Nowego Jorku, New Jersey, Connecticut, Pensylwanii, Teksasu, Massatchusets, Arizony, Waszyngtonu, Kalifornii, Wisconsin, Kansas, itd. Doroczny Radioton na falach Polskiego Radia 1030 Chicago to główne źródło pozyskiwania środków na finansowanie pomocy dzieciom przybywającym do USA na leczenie – Fundacja otacza je opieką od momentu, kiedy tylko - często wraz z rodzicami i rodzeństwem - wysiądą z samolotu, poprzez zabezpieczenie pobytu i wyżywienia, transportu, opieki tłumacza, pomocy w opłaceniu kosztów dodatkowych badań, lekarstw, protez – wszystkiego, co związane jest z pobytem chorego dziecka w USA.

Po dokładne informacje na temat działalności Fundacji Dar Serca, zapraszamy na stronę internetową www.darserca.org

Monitor