Restauracja w Bensenville rozda 1,500 posiłków na Thanksgiving
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Pandemia koronawirusa odbila się na krajowej gospodarce i coraz więcej osób potrzebuje pomocy szczególnie w okresie świątecznym. Odpowiadają na to restauracje, banki żywności i lokalne samorządy w całym stanie przygotowując posiłki dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji.

Jednym z takich miejsc jest restauracja Two Chefs zlokalizowana przy 3 Center Street w Bensenville, której właściciele wspólnie z władzami miasteczka, od godziny 11 rano w środę rozpoczną wydawanie specjalnie przygotowanych zestawów na Święto Dziękczynienia. Rozdanych zostanie 1,500 posiłków.

Jedzenie będzie wydawane aż do wyczerpania zapasów – maksymalnie do 4 posiłków na jeden samochód. Właściciele restauracji proszą, aby chętni ustawiali się w samochodach na Center Street.

Bazując na doświadczeniach innych miejsc wydających posiłki, jedzenia nie starczy na długo. Akcję rozdawania tysiąca indyków zorganizował w Chicago znany muzyk Chance the Rapper w poniedziałek i wt orek.

„Ludzie potrzebują teraz miłości i muszą poczuć magię Dnia Dziękczynienia” – powiedział. „Wciąż tu jesteśmy, wciąż próbujemy dotrzeć do ludzi i staramy się zapewnić im zasoby, których potrzebują” – powiedział we wtorek.

jm