Roczne wakacje na Malediwach
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Malediwy – raj na ziemi… egzotyczna przyroda, turkusowe morze, piękne piaszczyste plaże, rafy koralowe… Któż z nas nie chciałby się tam znaleźć, zwłaszcza teraz, wraz z perspektywą nadchodzącej zimy, szalejącą pandemią i codziennymi zmartwieniami.

Ośrodek na Malediwach wyszedł z oryginalną ofertą dla osób spragnionych słońca i wakacyjnych wrażeń, oferując pakiet „All-you-can-stay” wartości 30 tysięcy dolarów.

Nowa oferta Anantara Veli skierowana jest tylko dla osób dorosłych. Pakiet wartości $30,000 obejmuje korzystanie z dwuosobowego bungalowu nad wodą w prywatnej posiadłości na wyspie do nieograniczonego użytkowania w roku 2021, z transferem lotniskowym i śniadaniami. Dostępne są również zniżki na innego rodzaju usługi, takie jak zabiegi spa, lekcje gotowanie i różnorodne atrakcje wodne, nurkowanie, snorkeling i surfing.

Choć cena jest niewątpliwie wysoka, może okazać się niższa niż koszt stałego domu wakacyjnego w wielu częściach świata.

Malediwy, miejsce silnie uzależnione od turystyki, stosunkowo wcześnie otworzyły swoje granice dla turystów w obliczu globalnego kryzysu zdrowotnego. Geografia archipelagu znacznie w tym pomogła, ponieważ większość miejsc noclegowych dla przyjezdnych znajduje się na prywatnych wyspach lub atolach, daleko od gęsto zaludnionej stolicy Male.

Według danych Johns Hopkins University, na Melediwach odnotowano 12,059 potwierdzonych przypadków Covid, z zaledwie 12 zgonami.

106

Im częściej tym lepiej

Malediwy są także pierwszym krajem na świecie, który będzie oferować podróżnym program lojalnościowy. Program Maldives Border Miles, który według urzędników zadebiutuje w przyszłym roku, ma mieć trzy poziomy, złoty, srebrny i brązowy – odpowiadających kwocie pieniędzy wydanych w kraju i ma obejmować nagrody i przywileje dla częstych gości.

„Maldives Border Miles to trzypoziomowy program lojalnościowy dla turystów, którzy będą zbierać punkty na podstawie liczby wizyt i czasu trwania pobytu. Dodatkowe punkty będą przyznawane za wizyty w celu uczczenia specjalnych okazji” – poinformowano we wrześniu na oficjalnym koncie rządowym na Twitterze.

Nie pozostaje nic innego, niż zacząć planować kolejne wakacje. 

jm