----- Reklama -----

Luxahaus Beyond

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

05 sierpnia 2022

Udostępnij znajomym:

Rząd federalny ma nadzieję, że uruchomiona w zeszłym miesiącu nowa strona internetowa może pomóc ludziom i lokalnym władzom pokonać coraz bardziej zabójczy upał stale ocieplającego się świata.

W zeszłym miesiącu administracja prezydenta Bidena uruchomiła portal heat.gov, który zawiera mapy, prognozy i porady zdrowotne. Rząd nie jest w s tanie obniżyć temperatur, ale ma nadzieję zmniejszyć liczbę ofiar śmiertelnych upałów – jak twierdzą urzędnicy.

Lipiec 2021 był najgorętszym miesiącem, jaki kiedykolwiek zarejestrowano na Ziemi, a lata stają się coraz gorętsze i bardziej zabójcze” – powiedział Rick Spinrad, szef National Oceanic and Atmospheric Administration. „Średnia roczna temperatura w kontynentalnych Stanach Zjednoczonych już się ociepliła w ciągu ostatnich kilku dekad i przewiduje się, że do końca tego stulecia wzrośnie o 5 do 9 stopni Fahrenheita (2.8 do 5 stopni Celsjusza”).

Ale urzędnicy twierdzą, że chociaż upały zabijają coraz więcej ludzi, a temperatura stale się podnosi, wielu zgonom można zapobiegać. Taki był cel powstania tej witryny.

Nowa strona internetowa jest skierowana zarówno do lokalnych planistów, aby pomóc im zdecydować, czy jest za gorąco na prace drogowe, do rolników, aby uzyskać porady dotyczące sadzenia i zbioru, a nawet „mamy, która próbuje zdecydować tego lata: czy dzieci mogą bezpiecznie bawić się na zewnątrz czy iść na letni obóz?”.

Pat Breysse, dyrektor ds. zdrowia środowiskowego w Centers for Disease Control and Prevention, powiedział, że prognozy, które oferuje nowa strona internetowa, mogą pomóc władzom z wyprzedzeniem zaplanować ekstremalne upały i chronić ludzi, którzy są najbardziej zagrożeni, poprzez tworzenie centrów chłodzenia i dostarczanie wody.

„Jest wiele rzeczy, które możemy zrobić dzięki temu ostrzeżeniu, opracowanemu na podstawie danych, które dostarcza nam NOAA, szczególnie z punktu widzenia zdrowia” – powiedział Breysse. Wskazał na wcześniejsze wysiłki Rhode Island, Maine, New Hampshire i Vermont, aby zmienić ostrzeżenia o upałach w serwisach pogodowych, aby były bardziej skuteczne dla mieszkańców.

Strona internetowa monitoruje także inne działania administracji Bidena dotyczące upałów, w tym pomoc finansową w zakresie klimatyzacji dla mieszkańców o niskich dochodach, dotacje na budowę nowych centrów chłodzenia, wytyczne dla osób pracujących na zewnątrz w upale i pomoc dla miast w ochłodzeniu miejskich wysp ciepła z większą powierzchnią pokrywy drzew. Nazywając zmiany klimatyczne „stanem wyjątkowym”, ale powstrzymując się od wprowadzenia środków nadzwyczajnych, prezydent Biden zapowiedział więcej działań na rzecz walki z globalnym ociepleniem.

Niektórzy eksperci uważają jednak, że strona internetowa i podejmowane działania są spóźnione.

„To ważny krok w kierunku podniesienia świadomości na temat ryzyka związanego z upałami” – powiedział profesor meteorologii z University of Georgia, Marshall Shepherd, były prezes Amerykańskiego Towarzystwa Meteorologicznego. „Zbyt długo upał był jednym z najgroźniejszych zagrożeń pogodowych, ignorowanym przez opinię publiczną, media i decydentów”. Shepherd dodał, że ludzie chronią się w czasie burzy czy tornada, ale męczą na zewnątrz, kiedy wskaźniki ciepła przekraczają 100 stopni.

Klimatolog Kathie Dello powiedziała, że „ekstremalne upały to jedno z naszych największych wyzwań” i cieszy się widząc współpracę między różnymi agencjami.

Ważne jest, aby strona internetowa pokazała, że upał to nie tylko dzisiejszy problem, ale zagrożenie również w przyszłości – dodała Dello.

Biorąc pod uwagę trendy ocieplenia, to lato z powszechnymi falami upałów „prawdopodobnie będzie jednym z najchłodniejszych lat w naszym życiu” – uważa Raimondo. „To dość przerażająca sprawa”.

jm

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Obamacare po polsku 300 x 600

----- Reklama -----