Ś.P. Edward Krupa 1921-2019
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Konsulat Generalny RP w Chicago z głębokim żalem i smutkiem przyjął wiadomość o śmierci w dniu 18 października 2019 r. w wieku 97 lat Edwarda Krupy, weterana II wojny światowej, sybiraka i żołnierza II Korpusu Polskiego gen. Władysława Andresa, zasłużonego w działalności społecznej i polonijnej.

Uroczystości pogrzebowe Edwarda Krupy odbędą się w sobotę 26 października 2019 r. o godz. 11.00 w kościele pw. Świętych Piotra i Pawła w Naperville, 36 N Ellsworth St, Naperville, IL 60540.

Zmarły urodził się w m. Sołonka w powiecie rzeszowskim dnia 9 listopada 1921 r. W okresie międzywojennym wraz z rodzicami przeniósł się na Kresy. Po wybuchu II wojny światowej w lutym 1940 r. został zesłany z rodziną na Syberię. W 1941 roku wstąpił do Polskich Sił Zbrojnych, utworzonych na terenie ZSRR. Z Armią Andersa przeszedł cały szlak bojowy, walcząc pod Monte Cassino oraz wyzwalając Bolonię. Po wyemigrowaniu do Stanów Zjednoczonych Edward Krupa działał społecznie w środowisku polonijnym, w tym w Stowarzyszeniu Polskich Kombatantów w USA pełniąc m.in. funkcję wiceprezesa Koła SPK nr 15 w Chicago.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!

Cześć Jego pamięci!