Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Z powodu możliwej obecność bakterii salmonelli w paczkowanym szpinaku producent firma Dole dobrowolnie wycofuje go ze sklepów w 10 stanach.

Problem dotyczy opakowań o wadze 6 oz. Dole Baby Spinach z kodem W20308A (UPC code 0-71430-00964-2) oraz opakowań 10 oz. Dole Baby Spinach z kodem W203010 (UPC code 0-71430-00016-8).

Przeprowadzone rutynowe badania w stanie Michigan potwierdziły, że w szpinaku znajdują się bakterie salmonelli, co skłoniło firmę do ogłoszenia akcji wycofania produktu w sumie w dziesięciu stanach (Illinois, Indiana, Kentucky, Michigan, Ohio, Tennessee, Wisconsin, New Jersey, Nowy Jork i Wirginia) .

Data przydatności szpinaku do spożycia już wygasła, bo był to 5 sierpnia. Wszelkie informacje w tej sprawie można uzyskać pod numerem centrum obsługi klienta 1-800-356-3111 (Dole Consumer Center).

Jak do tej pory nie odnotowano przypadku zachorowania.
Bakterie salmonelli są odpowiedzialne za większość zatruć pokarmowych. Objawy zatrucia występują najczęściej od 6 do 72 godzin po spożyciu skażonego posiłku. Pierwszymi oznakami salmonellozy są biegunka, mdłości, wymioty, tępy ból brzucha. Zaburzeniom tym zwykle towarzyszy gorączka, ból głowy, dreszcze, ogólne rozbicie. Salmonellozę trzeba leczyć pod kontrolą lekarza.

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location