Salvation Army już rozpoczęło świąteczną zbiórkę
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Charakterystyczne czerwone puszki i dzwonki mogą wydawać się nie na miejscu o tej porze, ale w tym roku Armia Zabawienia wcześniej rozpoczęła swoją świąeczną zbiórkę funduszy z powodu nadzwyczajnych okoliczności związanych z pandemią.

Tegoroczna akcja "Rescue Christmas" (Uratować Święta) rozpoczęła się już w poniedziałek.

"W całej historii Salvation Army po raz pierwszy zaczynamy tak wcześnie" - powiedział Tomas Valladares.

Wolontariusze z charakterystycznymi dzwonkami pojawiają się zwykle bliżej świąt, co stanowi swego rodzaju świąteczną tradycję na ulicach Chicago.

Salvation Army oferuje posiłki, schronienie i wsparcie przez cały rok i chce służyć większej liczbie rodzin potrzebujących pomocy w tym roku.

"Z pomocą wszytskich mamy nadzieję, że będziemy w stanie pomóc tym wszystkim rodzinom, dlatego jesteśmy tu tak wcześnie" - powiedział Valladares.

Arma Zbawienia, podobnie jak wiele innych organizacji non-profit, spodziewa się, że w tym okresie świątecznym ilość datków może być znacznie niższa ze względu na ekonomiczne konsekwencje pandemii, a potrzeby z uwagi na powszechne zwolnienia, urlopy i rekordowe bezrobocie są znacznie większe.

Kampania Rescue Christmas jest również dostępna online w nadziei, że więcej osób dzięki temu zdecyduje się na przekazanie darowizny potrzebującym.

JM