----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij znajomym:

Czy Amerykanie są leniwi? Na pewno trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ale nowe badanie przeprowadzone wśród 3,394 mieszkańców wszystkich 50 stanów wykazało, że mając do wyboru jazdę samochodem lub 5-minutowy spacer do miejsca docelowego, ponad jedna trzecia Amerykanów wybrałaby samochód.

Spośród wszystkich 50 stanów największy odsetek respondentów, którzy wybraliby jazdę samochodem zamiast 5-minutowego spaceru, mieszka w Północnej Dakocie - aż 63 procent. Drugi stan z najwyższym odsetkiem to Karolina Południowa z 52 procentami. 40% respondentów w Nevadzie, Nebrasce, Missouri, Kentucky, Kansas, Iowa oraz Indianie wybrałaby samochód. Na drugim końcu tej listy, z wynikiem poniżej 20%, znalazły się New Hampshire, New Jersey i Vermont.

1 na 4 mieszkańców Illinois woli jechać samochodem niż pójść pieszo, nawet jeśli spacer zajmuje tylko 5 minut, aby dotrzeć na miejsce.

Populacja stanu nie wydaje się mieć żadnego wpływu na wyniki tego badania. Według World Population Review, najmniej zaludnionym stanem jest Wyoming (581,075), a następnie Vermont (623,251). Oba stany znajdują się na dolnym końcu spektrum, odpowiednio tylko 22 procent i 13 procent respondentów stwierdziło, że w rzeczywistości wolałoby dojechać do miejsca oddalonego o pięć minut spacerem.

60

Badanie zostało wykonane przez portal: barbend.com

Spacery są zdrowe

Oprócz tego, że chodzenie ma wiele korzyści zdrowotnych, takich jak poprawa układu krążenia, łagodzenie stresu i poprawa jakości snu, może również stanowić doskonałą okazję do oczyszczenia głowy w intensywnym stylu życia. Nie wspominając już o tym, że wybierając się na spacer, oszczędzamy na kosztach paliwa i zmniejszamy szkodliwe emisje spalin do środowiska.

Jednak pomimo tak wielu osób, które deklarują, że wolą jazdę samochodem niż spacer, aby się gdzieś dostać, 41% uczciwie przyznaje, iż zdaje sobie sprawę, że za mało chodzi każdego dnia. Jedna trzecia wybiera także ruchome schody, zamiast samodzielnie zrobić parę kroków po stopniach na górę.

Gdy zapytano o liczbę kroków, które respondenci pokonują każdego dnia, okazało się, że przeciętna osoba robi około 3,167 kroków dziennie. Mężczyźni mieli tendencję do chodzenia więcej, wykonując średnio 3,789 kroków dziennie; w porównaniu do 2,902 kroków u kobiet.

Jednak te liczby są prawdopodobnie zależne od czynników zewnętrznych, takich jak pogoda, ponieważ większość respondentów (60%) stwierdziła, że gdy temperatura spadnie do 32°F, istnieje niewielka szansa, że będą chodzić gdziekolwiek.

jm