----- Reklama -----

Luxahaus Beyond

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

27 czerwca 2022

Udostępnij znajomym:

W poniedziałek rano w całych Stanach Zjednoczonych odwołanych zostało setki połączeń lotniczych. To ponura zapowiedź chaosu towrzyszącego podróżom przed pracowitym weekendem związanym z obchodami Dnia Niepodległości.

Według strony internetowej Flight Aware, monitorującej linie lotniczej, do godz. 9:30 rano w poniedziałek odwołano ponad 700 lotów. Do tego czasu prawie 1 na 6 połączeń (16%) z międzynarodowego lotniska Newart Liberty oraz 1 na 10 lotów z lotniska LaGuardia, zostało odwołanych. Co najmniej 730 lotów zostało odwołanych w niedzielę, a w sobotę 634.  

Branża lotnicza doświadczyła trudnego początku sezonu letnich podróży, a problem dotyka lotnisk na całym świecie.

Wiele problematycznych kwestii sprowadza się do braku personelu, zarówno w powietrzu, jak i na ziemi. Popyt na podróże lotnicze spadł podczas pandemii, a wiele osób zdecydowało się przejść w tym czasie na emerytury. Linie lotnicze alarmują, że mają trudności z uzupełnieniem braków pozostawionych przez falę zwolnień i rezygnacji podczas pandemii COVID-19.

„Największym problemem jest to, że nie mają wystarczająco dużo pracowników. Nie byli w stanie powrócić do pełnej obsady zarówno pod względem pilotów, punktów kontrolnych TSA, sprzedawców na lotniskach, bagażowych, personelu naziemnego czy obsługi samolotów. Dlatego podejmują wysiłki mające na celu zwiększenie zatrudnienia w obliczu popytu, który rośnie szybciej niż oczekiwano” – powiedziała redaktor działu podróży w New York Times.

Kit Darby, założyciej Kit Darby Aviation Consulting, wydał ponure prognozy przed zbliżającym się 4 lipca, obawiając się, że jeszcze nie widzieliśmy najgorszego. Piloci zwykle osiągają maksymalną liczbę godzin, w których mogą latać pod koniec każdego miesiąca. „Pod koniec miesiąca i w momencie przejścia w kolejny, zwykle sytuacja wygląda najgorszej. Czwarty lipca zapowiada się więc nieciekawie”.

Jego słowa znalazły odbicie w wypowiedzi sekretarza ds. transportu, Pete’a Buttigiera, wzywającego linie lotnicze do zatrudnienia większej liczby pracowników przed nadchodzącym świątecznym weekendem, ponieważ wzrasta liczba odwołanych i opóźnionych lotów.

Podczas ostatniego długiego weekendu związanego z obchodami Memorial Day, setki lotów w całych Stanach Zjednoczonych zostały odwołane lub opóźnione.

jm

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Obamacare po polsku 300 x 600

----- Reklama -----