Shedd Aquarium zamknięte do końca roku
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

W związku z zaleceniem pozostania w domach, którym objęte są Chicago i powiat Cook, władze akwarium Shedd zdecydowały się zamknąć drzwi placówki do końca roku. Ponowne otwarcie planowane jest na 2 stycznia.

W okresie zamknięcia akwarium nadal będzie oferować możliwości zapoznania się z życiem wodnym poprzez platformy cyfrowe, co obejmuje wirtualne spotkania ze zwierzętami i inne doświadczenia zdalne. Pracownicy akwarium zasugerowali, że może dojść do powrotu pingwinów, które podczas poprzedniego zamknięcia zwiedzały placówkę i zyskały wielką popularność.

Niezbędny personel będzie nadal pracować na miejscu, aby opiekować się ponad 32,000 zwierząt i zapewnić funkcjonowanie akwarium. Osoby, które mogą pracować z domu nadal będą to robić, a w ramach zobowiązania Shedd do utrzymania na liście płac wszystkich pracowników, również tych, których obowiązki nie mogą być wykonywane z domu, na przykład odpowiadających za relacje z gośćmi, również oni otrzymają wynagrodzenie – podobnie jak wiosną.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://www.facebook.com/sheddaquarium

Field Museum będzie kolejne?

Zaraz po zapowiedzi Shedd Aquarium pojawiła się informacja, że Field Museum zostanie również tymczasowo zamknięte, od najbliższego piątku do co najmniej 4 grudnia.

„Jako instytucja naukowa uważnie słuchamy ekspertów medycznych i ekspertów ds. zdrowia publicznego” – poinformował w wydanym oświadczeniu prezes Field Museum, Julian Siggers. „Pozostaniemy w bliskim kontakcie z władzami lokalnymi i stanowymi, aby opracować plan bezpiecznego ponownego otwarcia”

Wszyscy pracownicy muzeum będą w dalszym ciągu otrzymywać wynagrodzenie – poinformował przedstawiciel tej placówki.

jm