----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij znajomym:

Niestety, nie u nas.

6, 14, 25, 33, 46 i Powerball 17 - to zwycięskie numery, które zagwarantowały dwóm szczęśliwcom zawrotną sumę pieniędzy. Zwycięskie kupony opiewają na 632.6 mln dolarów i są siódmą najwyższą wygraną w historii loterii.

Szanse na wygraną w Powerball w środowym losowaniu wynosiły 1 do 292,200,000. Szczęśliwcy, jeżeli zdecydują się na wypłatę całej wygranej w gotówce, dostaną po 450.2 mln dolarów. Ta góra pieniędzy niejednego może przyprawić o zawrót głowy. Jak wynika z informacji California Lottery - jeden ze zwycięskich kuponów został sprzedany w sklepie 7-Eleven w kalifornijskim Sacramento.

Oprócz dwóch szczęśliwców, którym udało się trafić jackpota, 14 innych osób zgarnęło w ostatnim losowaniu po milionie dolarów. Z kolei na Florydzie i w Georgii sprzedano dwa szczęśliwe kupony, których posiadacze dostaną po dwa miliony.

Do sobotniego losowania jackpot będzie "zresetowany" do "zaledwie" 20 milionów dolarów. Astronomiczna kwota, którą można było zgarnąć w środowym losowaniu, była efektem kumulacji. Banku Powerball nie udało się rozbić przez kolejnych 39 losowań, od października ubiegłego roku, kiedy to jeden z graczy zgarnął 699.8 mln dolarów.

al