Six Flags zapowiada otwarcie wszystkich parków w 2021 roku
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Six Flags Entertainment Corporation poinformowało o planach otwarcia wszystkich swoich 26 parków rozrywki i parków wodnych w sezonie 2021, w tym pięciu, które z powodu pandemii koronawirusa nie były w stanie prowadzić działalności w ubiegłym roku.

Firma twierdzi, iż współpracowała z ekspertami zdrowia i epidemiologami w celu opracowania planu ponownego otwarcia, który "spełnia lub wykracza poza federalne, stanowe oraz lokalne wytyczne dotyczące protokołów sanitarnych, higieny i zachowania dystansu społecznego".

Six Flags ograniczy liczbę osób w parkach, a odwiedzający będą musieli dokonać rezerwacji przed wizytą. Wszyscy pracownicy i goście będą musieli nosić maseczki, a także przejść kontrolę temperatury - jak wynika ze strony internetowej. Firma podejmuje również kroki w celu zachęcania do zachowywania dystansu społecznego podczas przejażdżek, w kolejkach i miejscach do siedzenia oraz obszarach wokół parków.

Six Flags zatrudnia tysiące pracowników w swoich parkach w Stanach Zjednoczonych, Meksyku i Kanadzie.

"Nasi goście i członkowie zespołu są gotowi na przywrócenie dobrej zabawy i emocji związanych z Six Flags w 2021 roku" - powiedziała Bonnie Weber, wiceprezes. "W ubiegłym roku wyznaczyliśmy standardy bezpiecznego prowadzenia naszych parków i zapewnialiśmy rozrywkę milionom gości w 21 z 26 naszych parków, zgodnie z wytycznymi rządowymi i wytycznymi zdrowotnymi CDC. Zaoferowaliśmy lokalną i plenerową rozrywkę na powierzchni od dziesiątek do setek akrów, gdzie rodziny i przyjaciele mogli bezpiecznie spędzać razem czas".

Weber powiedziała, że firma współpracuje ze stanowymi i lokalnymi urzędnikami, aby ustalić daty ponownego otwarcia swoich parków w Kalifornii, Illinois, Massachusetts, Meksyku i Kanadzie.

Park Six Flags Over Texas w Dallas-Fort Worth i Six Flags Fiesta Texas w Stan Antonio były już otwarte w lutym, ale musiały zostać zamknięte z powodu burzy śnieżnej w tym rejonie.

Wiele parków ma zostać otwartych w ciągu najbliższych kilku tygodni, chociaż parki wodne i te w położonych na północy rejonach, zostaną otwarte późną wiosną i latem.

Six Flags Great America, połozone w rejonie Chicago, ma zostać ponownie otwarte 24 kwietnia, a park wodny Hurricane Harbour 29 maja. 

Tylko 4.6 mln osób odwiedziło parki w pierwszych dziewięciu miesiącach 2020 roku - to spadek o 83% z 26.7 mln, które skorzystały z tej formy rozrywki w 2019 roku.

jm