Zastrzelona za próbę kradzieży
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Do strzelaniny doszło ok. godz. 11:30 w nocy w sklepie Walgreens przy 4800 West Fullerton, w dzielnicy Cragin.

Rzecznik chicagowskiej policji, Anthony Guglielmi, poinformował, że menadżer sklepu skonfrontował kobietę po tym, jak zauważył, że dokonuje kradzieży. Wtedy interweniował obecny w sklepie mężczyzna, który zidentyfikował się jako chicagowski policjant i doszło do kłótni pomiędzy nim, a kobietą. Spór wkrótce przerodził się w bójkę, a wtedy mężczyzna wyciągnął broń i postrzelił ofiarę w głowę.

Na nagraniu z kamer monitoringu widać, jak mężczyzna powiedział coś kobiecie, następnie rzucił ją na podłogę, wyciągnął broń, którą miał przy pasku i strzelił. Następnie wyszedł ze sklepu i odjechał w ciemnym SUV.

30-letnia kobieta została przewieziona do szpitala Mount Sinai, gdzie stwierdzono jej zgon.

Policjanci zidentyfikowali podejrzaną osobę, dzięki wyraźnemu nagraniu z kamer monitoringu. Policja poinformowała, że mężczyzna nie jest funkcjonariuszem. Być może pracuje jako ochroniarz, ale Walgreens nie zatrudnia ochroniarzy.

Sklep Walgreens pozostał zamknięty we czwartek rano.

Rzecznik Walgreens powiedział: „Dążymy do zapewnienia bezpiecznego środowiska dla naszych pracowników, pacjentów i klientów w społecznościach, którym służymy. Podczas prowadzonego dochodzenia w pełni współpracujemy z chicagowską policją.

Monitor

Udostępnij swoim znajomym: