----- Reklama -----

Luxahaus Beyond

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

17 stycznia 2022

Udostępnij znajomym:

Poniedziałek 17 stycznia to według psychologów, najbardziej depresyjny dzień w całym 2022 roku.

Dzisiaj możemy obudzić się w kiepskim humorze i przez cały dzień mieć wszystkiego dosyć, może nas wszystko denerwować, możemy szczególnie martwić się brakiem pieniędzy i narzekać na kiepskie samopoczucie. Drażnić nas będzie zimna styczniowa pogoda i konto w banku opróżnione jeszcze po świątecznych zakupach, a także konieczność spłaty zaciągniętych na ten cel pożyczek. Już tego dnia wiele osób zdaje sobie sprawę, że po raz kolejny nie dotrzymało swoich noworocznych postanowień, co jeszcze bardziej pogarsza nastawienie i wiarę we własne możliwości.

Poniedziałek zwykle jest bolesnym zderzeniem z rzeczywistością, gdy po wolnej niedzieli musimy ponownie powrócić do swoich obowiązków. Poniedziałek od dawna uznawany jest za najgorszy dzień tygodnia, a ten jest szczególny, bo dodatkowo jest najgorszym dniem tego roku.

Brytyjski psycholog Cliff Arnall z Cardiff University wyliczył na podstawie wzoru z uwzględnieniem czynników meteorologicznych, psychologicznych oraz ekonomicznych, że najsmutniejszy poniedziałek, tzw. Blue Monday wypada trzy tygodnie po Nowym Roku. Termin ten pojawił się po raz pierwszy w 2004 roku. 

Monitor

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----