Spada liczba ofiar śmiertelnych wypadków w Illinois
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

W Illinois w 2018 roku zgłoszono mniej wypadków śmiertelnych na drogach. Podobna tendencja utrzymuje się w całym kraju.

Dane opracowane przez National Traffic Safety Administration pokazują 2.5 procentowy spadek w 2018 roku, a liczba zgonów w Illinois spadła o ponad 5 procent. Spadek ten nastąpił po krótkim wzroście w 2015 i 2016 roku, kiedy na drogach znalazła się większa ilość kierowców i samochodów z powodu poprawy gospodarki.

„Spadki były dość powszechne, w różnego rodzaju wypadkach” – powiedział Ken Kolosh, menadżer ds. statystyk w National Safery Council. „Na przykład w Illinois zaobserwowaliśmy 42% redukcję śmiertelnych wypadków z udziałem co najmniej jednego młodego kierowcy”.

Kolosh twierdzi, że spadek jest częściowo spowodowany wysiłkami NSC, aby pomóc stanom opracować przepisy mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa młodym kierowcom, w tym ograniczeń dotyczących prowadzenia przez nich pojazdów w nocy czy liczby przewożonych pasażerów.

„Musimy wykonać znacznie lepszą pracę, aby upewnić się, że nasze drogi są naprawdę zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie wszystkich użytkowników dróg, a nie tylko pod kątem bezpieczeństwa i wydajności pojazdów na drogach” – powiedział Kolosh. „Piesi i pojazdy silnikowe muszą bezpiecznie korzystać z tych dróg razem”.

Kolosh twierdzi, że technologia bezpieczeństwa w nowszych pojazdach może przyczynić się do zmniejszenia ogólnej liczby ofiar śmiertelnych, ale takie wyposażenie nie będzie powszechne jeszcze przez jakiś czas.

„Problem polega teraz na tym, że zajmie kilka lat, zanim te technologie staną się standardowym wyposażeniem naszej floty pojazdów” – powiedział. „Średni wiek samochodu na drodze wynosi ponad 11 lat. Ponadto niektórzy z najbardziej narażonych kierowców prawdopodobnie będą ostatnimi, którzy uzyskają dostęp do tych technologii, szczególnie dotyczy to młodych użytkowników dróg”.

Ponad 36,000 osób zginęło w wypadkach na drogach krajowych w 2018 roku. Illinois zgłosiło 1,031 zgonów na drogach w ubiegłym roku, co jest dziesiątą najwyższą liczbą w kraju.

„Liczby idą we właściwym kierunku” – powiedział Kolosh. „Musimy nadal koncentrować się na budowaniu bezpieczniejszych dróg i dopilnowaniu, aby kierowcy przestrzegali wszystkich niezbędnych zasad bezpieczeństwa”.

Monitor

Monitor