Specjalne skrzynki wyborcze
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Wyborcy w Illinois będą mogli zdeponować karty do głosowania korespondencyjnego w specjalnych bezpiecznych skrzynkach ustawionych przez lokalne władze wyborcze.

Pozwalają one na oddawanie kart do głosowania w miejscach wczesnego głosowania, w związku z niedawnymi obawami dotyczącymi problemów z możliwym dostarczeniem na czas kart do głosowania przez amerykańską pocztę.

Powiat Cook planuje udostępnić ponad 50 skrzynek przed wyborami prezydenckimi, które odbędą się w dniu 3 listopada. Odbiór kart do głosowania będzie odbywał się codziennie w godzinach od 8:30 rano do 7 wieczorem, a w weekendy od 9 rano do 5 po południu (w zależności od lokalizacji). Karty do głosowania zostaną oznaczone pieczątką, aby upewnić się, iż zostały policzone.

Powiat Lake będzie posiadał ponad tuzin skrzynek, a DuPage planuje instalację ponad 300 w miejscach wczesnego głosowania oraz lokalach wyborczych.

Karty do głosowania pocztowego będą wysyłane począwszy od 24 września.

Zarówno miejskie, jak i powiatowe komisje wyborcze zachęcają mieszkańców, aby jak najszybciej złożyli wnioski o karty do głosowania korespondencyjnego.

JM