Sportowcy składają pozew
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Uczniowie - sportowy oraz ich rodzice, zamierzają złożyć pozew zbiorowy przeciwko Illinois High School Association w związku z odwołaniem sportów jesiennych z powodu Covid-19.

W pozwie planują domagać się wznowienia rozgrywek szkolnych drużyn sportowych.

W niedzielę grupa uczniów i ich rodziców zebrała się pod domem gubernatora Pritzkera w ramaach protestów. Sportowcy uważają, że brak możliwości grania zmniejsza szanse na zdobycie stypendiów na uniwersytetach, jednocześnie wpływając na zdrowie psychiczne.

Gubernator stwierdził, że chociaż inne stany zezwalają na rozgrywki sportowe w szkołach, doradzający mu eksperci medyczni są zgodni, że ryzyko rozprzestrzeniania się Covid-19 jest nadal zbyt wysokie. Sportowcy wskazują jednak inne stany, w których wraz z początkiem roku rozpoczęły się rozgrywki sportowe, zauważając brak poważnych komplikacji związanych z Covid-19.

"Inne stany są w stanie to zrobić, a my po prostu jeszcze tego nie opracowaliśmy" - powiedział Jaylen Brown, senior w Wheaton-Warrenville South High School, który gra w football i koszykówkę. "Więc tak, jestem tym wszystkim nieco sfrustrowany, ale starałam się nie tracić nadziei i modlić o najlepsze".

Protestujący mają nadzieję, że gubernator zwróci uwagę na wiece, które - jak twierdzą - będą kontynuowane. Utrzymują, że Illinois jest jednym z 10 stanów i jedynym na Środkowym Zachodzie, w których nie zostały wznowione wszystkie rozgrywki jesienne. Sklasyfikowane jako stwarzające wysokie ryzyko przez stanowy departament zdrowia publicznego, jesienne rozgrywki sportowe zostały przeniesione na wiosnę.

Gubernator zaznacza, że nie zamierza ulec wpływom decyzji innych stanów i wielokrotnie powtarzał, że nie chce poświęcać zdrowia i życia dzieci oraz ich rodzin.

Adwokaci planuja w poniedziałek po południu złożyć pozew zbiorowy w sądzie powiatu DuPage. Sprawia może trafić do sędziego już w środę.

JM