----- Reklama -----

Luxahaus Beyond

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

28 lipca 2022

Udostępnij znajomym:

- w tym 21 zarzutów morderstwa pierwszego stopnia, po trzy na każdą zmarłą ofiarę.

21-letni Robert Crimo III został też oskarżony o 48 przypadków usiłowania zabójstwa i 48 przypadków brutalnej napaści z bronią palną – za każdą ofiarę parady, która została trafioną kulą lub odłamkiem.

„Chcę podziękować organom ścigania i prokuratorom, którzy przedstawili dzisiaj dowody przed wielką ławą przysięgłych. Nasze śledztwo trwa, a nasi specjaliści pracują przez całą dobę, aby wesprzeć wszystkich dotkniętych tym przestępstwem, które doprowadziło do postawienia 117 zarzutów w dniu dzisiejszym” – powiedział prokurator stanowy Eric Rinehart.

Dzień po strzelaninie Crimo III został oskarżony o siedem zarzutów morderstwa pierwszego stopnia, ale wiadomo było, że pojawią się kolejne. Obecnie przebywa w więzieniu w powiecie Lake bez możliwości wyjścia za kaucją.

Na przyszły tydzień zaplanowano rozprawę, podczas której Crimo zostanie formalnie postawiony w stan oskarżenia i poinformowany, że zgodnie z prawem stanu Illinois, otrzyma wyrok dożywotniego więzienia, jeśli zostanie uznany winnym morderstwa więcej niż jednej osoby.  

Prokuratura będzie się także domagać najwyższej kary za przestępstwa popełnione z bronią palną. 48 zarzutów o usiłowanie zabójstwa wiąże się z możliwymi wyrokami od 26 do 50 lat, a 48 oskarżeń o brutalną napaść z użyciem broni palnej może spowodować skazane na 6 do 30 lata więzienia.

Dalej nie wiadomo, dlaczego

Postawione Crimo oskarżenia nadal nie rzuciły światła na motyw tej zbrodni. Władze poinformowały, że oskarżony był zafascynowanymi liczbami cztery i siedem, które odegrały rolę w wyborze daty ataku – czwartego dnia siódmego miesiąca, ale policja nie poinformowała, co mogło być motywem zbrodni.

jm

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Obamacare po polsku 300 x 600

----- Reklama -----