Sprawdź pocztę i wypełnił formularz spisu przez internet
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Jeśli jeszcze nie otrzymałeś pocztą zaproszenia do wzięcia udziału w spisie powszechnym, koperta powinna trafić do twojej skrzynki pocztowej lada dzień.

Co dekadę rząd zbiera informacje na temat osób mieszkających w Stanach Zjednoczonych. W tym roku po raz pierwszy możliwe i powszechnie zalecane jest wzięcie udziału w spisie powszechnym przez internet, oprócz tradycyjnej metody formularza odsyłanego pocztą lub odpowiedzi na pytania ankiety przez telefon.

Im więcej ludzi weźmie udział w spisie, tym lepiej. Zarówno Chicago, jak i Illinois, liczą na jak największą liczbę mieszkańców, aby stan i miasto mogły otrzymać jak najwięcej funduszy federalnych. Według Grace Hou z Illinois Department of Human Services, Illinois otrzymuje co roku 19 mld dolarów na podstawie danych spisu powszechnego.

"Tych dziewięć pytań jest ważnych dla twojej rodziny, twojego sąsiada, twojego miasta, powiatu i stanu, ponieważ twoja odpowiedź określa infrastrukturę Illinois, co oznacza drogi, szpitale, szkoły, sklepy spożywcze i posterunki straży pożarnej" - powiedziała Hou. "Określa liczbę miejsc kongresowych Illinois w Waszyngtonie. To nasz głos w tym kraju".

Liczba gospodarstw domowych, które zwrócą w tym miesiącu kwestionariusze spisowe, wpłynie na liczbę pracowników, którzy będą musieli udać się od drzwi do drzwi wiosną, aby osobiście zachęcać mieszkańców do wypełnienia formularzy.

Uczestnictwo w spisie przez telefon lub internet pozwoli uniknąć interakcji pracownikami biura spisu powszechnego. Może to stanowić problem w momencie, kiedy Światowa Organizacja Zdrowia sklasyfikowała nowego koronawirusa jako pandemię.

W rejonie Chicago zatrudniono 100% potrzebnych pracowników, chociaż niektórzy mogą się wycofać przed rozpoczęciem szkolenia w przyszłym. Do czwartku nie pojawiła się żadna informacja dotycząca pracownika kontraktowego, który zrezygnował z powodu obaw o koronawirusa, poinformowała Marilyn Sanders, dyrektor biura spisu powszechnego na rejon Chicago, dodając, iż pracownicy będą działać zgodnie z wytycznymi Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom.

Z informacji Biura Spisu Powszechnego wynika, że jeśli "konieczne będzie opóźnienie lub przerwanie wizyt w określonej społeczności, biuro dostosuje swoje działania, aby zapewnić pełne i dokładne liczby".

Hou powiedziała, że Illinois będzie współpracować z biurem i stanowym departamentem zdrowia publicznego, aby zapewnić "zdrowie i bezpieczeństwo osób uczestniczących w spisie powszechnym", szczególnie w ramach ciągłych starań, aby dotrzeć do trudnych do policzenia społeczności. Podkreśliła, że podejmowane będą wszelkie niezbędne środki ostrożności, jednocześnie zalecając możliwość uczestnictwa poprzez telefon, smartfon i komputer. "Rozumiemy, iż niektóre osoby będą w dalszym ciągu potrzebować potencjalnej pomocy od żywej osoby i podejmiemy wszelkie środki ostrożności w odniesieniu do zdrowia publicznego".

Podczas gdy zaproszenia do wzięcia udziału w spisie rozsyłane są od 12 do 20 marca (z trzema kolejnymi przypomnieniami, w tym kwestionariuszem w ostatnim powiadomieniu), Sanders twierdzi, iż po raz pierwszy nie trzeba czekać na kod, który przychodzi razem z zaproszeniem, wystarczy wejść na stronę my2020census.gov i wpisując swoje dane, rozpocząć wypełnianie kwestionariusza.

JM

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym: