Sprawdzić czeki
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

1 stycznia 2020 roku w stanie Illinois wzrosła stawka minimalnego wynagrodzenia, w związku z czym urzędnicy stanowi przypominają pracownikom godzinowym, aby sprawdzali swoje wypłaty upewniając się, iż podwyżka została wprowadzona w życie.

Od pierwszego dnia nowego roku stawka minimalna wzrosła do $9.25 za godzinę. Dyrektor Departamentu Pracy, Michael Kleinik powiedział, że pracownicy powinni sprawdzić swoje odcinki wypłaty.

„Oczekujemy zgodności ze wszystkimi pracodawcami w zakresie płacy minimalnej” – powiedział Kleinik. „Chcemy przypomnieć pracownikom, aby sprawdzili swoje czeki i upewnili się, iż są wynagradzani w ramach nowej stawki minimalnego wynagrodzenia”.

Ostatni wzrost stawki minimalnej w Illinois miał miejsce 10 lat temu, kiedy została ona podwyższona do $8.25 na godzinę.

Gubernator JB Pritzker podpisał ustawę po podwyżce minimalnego wynagrodzenia w lutym 2019 roku. Kolejny wzrost nastąpi 1 lipca, kiedy wzrośnie ona do 10 dolarów na godzinę. Płaca minimalna będzie następnie wzrastać o 1 dolara na godzinę na początku każdego roku, aż do 2025, kiedy osiągnie 15 dolarów na godzinę.

Ustawa dotycząca stawki minimalnej zawiera jednak przepisy pozwalające na niższe płace.

Pracodawcy mogą uwzględnić napiwki, aby zrównoważyć wynagrodzenia pracownikom, którzy regularnie je otrzymują. Przepis ten ma znaczący wpływ na przemysł gastronomiczny. Prawo zezwala, aby pracownicy otrzymujący w pracy napiwki otrzymywali 60% obowiązującego minimalnego wynagrodzenia godzinowego, aby nakazuje także, aby po doliczeniu napiwków pracownicy ci uzyskiwali wynagrodzenie minimalne.

Pracownicy, którzy nie ukończą 18 lat i pracują krócej niż 650 godzin rocznie, otrzymują stawkę minimalną w wysokości 8 dolarów na godzinę. To wzrost z $7.75. W ciągu najbliższych kilku lat minimum dla młodzieży będzie stosunkowo rosło, osiągając 13 dolarów na godzinę do 2025 roku.

Według Illinois Economic Policy Institute na University of Illinois, ponad 1.4 miliona dorosłych pracowników w Illinois zarabia mniej niż 15 dolarów na godzinę.

Monitor