Sprzedaż marihuany w Illinois na wysokim poziomie
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Dane z czerwca wskazują, iż sprzedaż rekreacyjnej marihuany w Illinois wciąż utrzymuje się na niemal rekordowym poziomie.

Czerwcowy dochód nieznacznie spadł w porównaniu z rekordowym zarobkiem w wysokości 116.4 mln. dolarów w maju, ale różnica wyniosła poniżej miliona. To drugi rok sprzedaży w naszym stanie, który przynosi nadspodziewanie dobre wyniki.

W pierwszych sześciu miesiącach roku stan Illinois wygenerował 626 milionów dolarów ze sprzedaży marihuany - prawie tyle samo, co w całym 2020 roku. W czerwcu 110 punktów w całym stanie sprzedało ponad 2.5 miliona produktów, przy czym mieszkańcy stanu wydali około 79 milionów, a klienci spoza stanu ponad 36 milionów. Na razie nie znamy czerwcowych danych dotyczących sprzedaży medycznej marihuany.

Stan zalegalizował rekreacyjną sprzedaż konopi w styczniu 2020 roku. W pierwszych 12 miesiącach całkowita sprzedaż osiągnęła 1,03 miliarda dolarów, w tym 669 mln. ze sprzedaży rekreacyjnej marihuany i ponad 366 mln. z medycznej.

W maju tego roku ustawodawcy Illinois zadecydowali o dodaniu 110 nowych licencji na jej sprzedaż. Gubernator zapowiedział, że planuje podpisać tę ustawę.

Rekreacyjne używanie marihuany jest legalne w 17 stanach i Waszyngtonie D.C.  Raport firmy Headset, badającej rynek konopi w USA, przewiduje, że legalna jej sprzedaż sięgnie w tym roku 22.8 miliarda dolarów.

rj