Środki dezynfekujące pakowane jak przekąski
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Przedstawiciele centrum kontroli zatruć ostrzegają rodziców przed produktami do dezynfekcji rąk zapakowanymi w saszetki, które dzieci mogą pomylić z przeznaczonymi dla nich przekąskami.

Istnieje kilka różnych marek, które produkują środki do dezynfekcji rąk pakowane w saszetki, a na niektórych z nich znajdują się kolorowe obrazki.

"Wyglądają bardzo podobnie do musu jabłkowego lub innego rodzaju saszetek z przekąskami, po które sięgnęłoby dziecko" - powiedział Scott Schaeffer z Oklahoma Center for Poison and Drug Information.

Na opakowaniach znajdują się postacie z popularnych bajek dla dzieci, takich jak Barbie czy Psi Patrol. Chociaż znajdują się na nich ostrzeżenia zalecające rodzicom nadzorowanie dzieci poniżej szóstego roku życia, a z przodu opakowania duży napis "Nie do jedzenia", produkty łatwo mogą zostać pomylone przez dzieci.

Schaeffer zwrócił uwagę, że małe dzieci mogą nie zauważyć subtelnych różnic w opakowaniach między przekąskami a środkiem do dezynfekcji rąk.

"Alkohol zawarty w tych produktach ma bardzo duże stężenie. Pomyśl o whisky lub nawet czymś mocniejszym, więc nawet bardzo niewielka ilość może mieć duży wpływ na dziecko" - powiedział, dodając, że od czasu wybuchu pandemii Covid-19 odnotowano wzrost liczby zgłoszeń dotyczących dzieci spożywających środki do dezynfekcji rąk.

Schaeffer zaleca trzymanie saszetek ze środkiem dezynfekującym poza zasięgiem dzieci i telefon do centrum zatruć w przypadku spożycia go przez dzieci.

JM