----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

02 maja 2022

Udostępnij znajomym:

Ocenę taką wystawiła Illinois grupa American Society of Civil Engineers, oceniając wszystko, od stanu dróg po wodę pitną.

Ostatni raz raport został opublikowany w 2018 roku, a Illinois otrzymało ten sam wynik. Wprowadzono jednak pewne ulepszenia. Drogi i tranzyt przechodziły od D do D plus, tamy z C do C plus, a śródlądowe drogi wodne z D minus do D.

„Widzieliśmy znaczące inwestycje w ramach planu kapitałowego Rebuild Illinois, a także dzięki federalnym miejscom pracy związanym z inwestycjami w infrastrukturę, co doprowadziło do znacznych inwestycji tutaj w Illinois” – powiedział Andrew Walton, prezes sekcji Illinois Amerykańskiego Stowarzyszenia Inżynierów Budownictwa.

Liczba mostów w stanie Illinois w złym stanie wzrosła w ciągu ostatnich czterech lat, a jedna czwarta stanowych linii wodnych jest skażona ołowiem. Jednak ogromne inwestycje ze strony władz stanowych i federalnych doprowadziły autorów do wniosku, że przyszłość stanu rysuje się w jasnych barwach.

„Ta ocena pokazuje, w jaki sposób właściwe i konsekwentne finansowanie może stworzyć więcej miejsc pracy, bezpieczniejsze społeczności i zwrócić więcej pieniędzy do portfeli podatników” – powiedział Walton. „Inwestycje te pomogą również Illinois wykorzystać naszą przewagę geograficzną, co z kolei stworzy i będzie promować wzrost gospodarki i obywateli naszego stanu”.

Grupa inżynierów przygotowuje podobne karty raportów dla 36 stanów.

Illinois

Z 11 kategorii infrastruktury Illinois utrzymało lub poprawiło swoją pozycję we wszystkich z wyjątkiem jednej, tj. oceny wody pitnej, która spadła do słabej.

Raport po raz pierwszy wprowadził ocenę infrastruktury wody deszczowej, przypisując Illinois niską ocenę ze względu na starzejący się i niewymiarowy system.

Raport wykazał, że 2,405 mostów w Illinois jest w złym stanie, w porównaniu z 2,303 mostami w raporcie z 2018 roku. Analiza wskazuje, że 70% mostów w Illinois w złym stanie jest własnością gmin i powiatów, co sugeruje potrzebę zajęcia się zaległościami w lokalnej konserwacji.

Już trwają prace nad rekonstrukcją mostów i dróg o wartości 1.2 miliarda dolarów na odcinku autostrady międzystanowej I-80 o długości 12 lub 13 mil, od kilku mil na zachód od węzła międzystanowego 55, aż do rzeki Des Plaines, powiedział sekretarz ds. transportu stanu Illinois, Omer Osman. Taki projekt podniesie standardy kilku mostów i dróg, wydłużając ich żywotność o „setki lat”.

„Postęp nie następuje z dnia na dzień” – dodał Osman. „Jesteśmy na dobrej drodze, aby nie tylko ulepszać infrastrukturę, ale także inwestować środki publiczne tam, gdzie przynoszą one najwięcej korzyści”.

Z raportu wynika, że liczba utrzymywanych przez stan autostrad w doskonałym stanie wzrosła o 5.2% w 2020 r. w porównaniu z rokiem poprzednim, ale 18.6% autostrad zostało ocenionych jako słabe. Ponadto zatłoczenie wokół Chicago nadal powoduje, że podróże są o około jedną trzecią dłuższe w godzinach szczytu.

Jednym z największych problemów pozostaje infrastruktura wodna stanu. Według raportu, ponad milion z 4 milionów stanowych rurociągów wody pitnej zostało oznaczonych jako zawierające ołów lub lut ołowiowy, to jeden z największych udziałów ołowianych rurociągów w kraju.

"Mamy problem z ołowiem, z ołowianymi rurociągami" - powiedział Patrick Lach, główny autor raportu. "To poważny problem bezpieczeństwa, który niepokoi naszych mieszkańców".

Federalne inwestycje wartości 288 milionów dolarów w tym roku, przeznaczone wyłącznie na poprawę infrastruktury wodnej stanu Illinois, powinny pomóc w wymianie rurociągów.

Nowa era

Plan gubernatora J.B. Pritzkera „Rebuild Illinois”, przewidziany na sześć lat, warte 45 miliardów dolarów wysiłki na rzecz poprawy stanowych dróg, mostów, linii kolejowych i budynków publicznych, wraz z funduszami dla stanu z federalnego planu infrastruktury o wartości 1 biliona dolarów, który prezydent Joe Biden podpisał w listopadzie, oznacza „nową erę” dla infrastruktury Illinois, powiedział Walton.

jm

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----