----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

23 maja 2022

Udostępnij znajomym:

Starbucks opuszcza Rosję po 15 latach działalności. W poniedziałek firma ogłosiła, że podjęła decyzję o wycofaniu się z rynku rosyjskiego. Sieć już wcześniej tymczasowo zamknęła swoje lokale - 8 marca została zawieszona działalność 130 kawiarni w tym dostawy kawy i produktów. Wszystkie punkty działają na zasadach franczyzy, więc amerykańska firma nie zarządza nimi bezpośrednio.

Starbucks poinformował w poniedziałek, że przez sześć miesięcy będzie nadal wypłacał wynagrodzenia swoim prawie 2 tys. pracowników w Rosji i pomoże im w znalezieniu nowego zatrudnienia. Firma otworzyła swoją pierwszą kawiarnię w Rosji w roku 2007 r. w centrum handlowym na obrzeżach Moskwy.

To już drugi gigant, który zdecydował się na wyjście z tamtejszego rynku. W zeszłym tygodniu McDonald's ogłosił, że po 32 latach na stałe wycofuje się z Rosji i sprzeda ponad 800 restauracji głównemu rosyjskiemu licencjobiorcy Aleksandowi Gowor. Restauracje mają działać pod inną nazwą, który dokona rebrandingu i zapewni pracę około 62 tys. pracowników McDonald's przez dwa lata.

al

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----