Strajk nauczycieli dalej trwa
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Chicago Public Schools odwołało zajęcia w poniedziałek. To już ósmy odwolanych lekcji i drugi tydzień strajku chicagowskich nauczycieli. Wciąż trwają rozmowy pomiędzy dystryktem szkolnym, a przedstawicielami związku zawodowego Chicago Teachers Union.

Burmistrz Lori Lightfoot poinformowała o zawarciu wstępnej umowy z SEIU Local 73, która obejmuje znaczną podwyżkę dla asystentów edukacji specjalnej, ochroniarzy, kierowców autobusów i woźnych. Umowa powinna zostać ratyfikowana w ciągu najbliższych dni.

„Z przyjemnością ogłaszam, że komitet negocjacyjny SEIU Local 73 dokonuje przeglądu ostatecznych warunków umowy, która, jeśli zostanie zatwierdzona, zostanie przekazana członkom do ratyfikacji w ciągu kilku najbliższych dni” – poinformowała burmistrz w niedzielę.

CTU i urzędnicy miejscy w dalszym ciągu próbują dojść do porozumienia w sprawie zakończenia najdłuższego strajku od ponad 30 lat. Punktami spornymi są wciąż personel i wielkość klas.

Związek nauczycieli domaga się doradców, pielęgniarek i bibliotekarzy w każdej szkole. Wzywają również do zmniejszenia liczebności klas. Przedstawiciele CTU twierdzą, że ich uczniowie zasługują na coś lepszego.

Burmistrz Lightfoot twierdzi, że zgadza się z tymi postulatami, ale miasto nie ma wystarczających funduszy, aby spełnić wszystkie wymagania związku.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym: