Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Stres, nadużywanie narkotyków oraz depresja należą do 10 najważniejszych problemów zdrowotnych, z jakimi zmaga się młodzież w Chicago – wynika z badania przeprowadzonego wśród osób dorosłych w całym mieście.

Około 2,982 dorosłe osoby z 77 obszarów miasta uczestniczyły w badaniu Healthy Chicago Survey Junior 2018-19. Zarówno rodzice, jak i osoby nieposiadające dzieci, proszeni byli o identyfikację problemów zdrowotnych, które ich zdaniem, stanowią największe wyzwanie dla młodzieży.

To już drugi rok, w którym dorośli zostali poproszeni o wzięcie udziału w ankiecie przeprowadzanej przez Departament Zdrowia Publicznego w Chicago, we współpracy z Voices of Child Health in Chicago.

„Jednym z naszych celów jest zebranie ważnych uwag i spostrzeżeń od opinii publicznej, które czasem mogą zostać przeoczone w badaniach dotyczących zdrowia” – powiedziała Marie Heffernan, zastępca dyrektora w grupie badawczej Voices of Child Health in Chicago. „Chcemy przedstawić wyniki opinii publicznej, aby wspierać otwarty dialog na temat zdrowia dzieci i młodzieży w mieście”.

Stres został uznany za główny problem przez 61% respondentów, co stanowi wzrost o 4 miejsca w porównaniu do ubiegłego roku. Według wyników ankiety, rodzice częściej twierdzili, że stres jest dużym problemem dla młodzieży.

Nadużywanie narkotyków było drugim najczęściej wymienianym problemem – zgodnie z wynikami ankiety, która ponownie wykazała nieco wyższy odsetek rodziców uznających to za problem.

Połączony problem palenia i używania tytoniu był również wymieniany przez dorosłych jako główny problem zdrowotnym, przy czym nieco więcej respondentów wskazało go w tym roku (57%) niż w zeszłym (53%).

„Mimo że wskaźniki palenia papierosów u młodzieży spadają, myślę, że te wyniki odzwierciedlają obawy dorosłych w Chicago o skutki i popularność e-papierosów i waporyzacji wśród młodzieży” – powiedziała Heffernan.

To odkrycie jest zgodne z wynikami ankiety Illinois Youth Survey z 2018 roku, w ramach której uczniowie klas 8, 10 i 12 co dwa lata odpowiadają na pytania o zdrowie i zachowania społeczne.

W ubiegłym roku 23% uczniów 12 klasy z Chicago zgłosiło używanie tytoniu i produktów do wapowania w ciągu ostatniego miesiąca, w 2016 tylko 16% seniorów przyznawało się do sięgania po te produkty. Ponadto 62% 12-klasisów sądziło, że palenie jednej paczki lub więcej może narazić ludzi na „wielkie ryzyko” zrobienia sobie krzywdy, ale tylko 19% uważa, że to samo dotyczy elektronicznych papierosów lub produktów do vapingu.

Epidemia poważnych problemów z oddychaniem związanych z wapowaniem może powodować, że większa liczba osób dorosłych wymienia palenie i używanie tytoniu jako problem zdrowotny wśród młodzieży (ankieta została przeprowadzona między grudniem 2018 a majem 2019, kiedy pierwsze hospitalizacje zaczęły być publicznie zgłaszane). Heffernan uważa, że gdyby dorosłych pytano o to samo teraz, kiedy ponad tysiąc osób zostało hospitalizowanych w całym kraju, więcej respondentów uznałoby to za problem.

W pierwszej dziesiątce problemów zdrowotnych młodzieży w Chicago znalazły się:

 1. Stres
 2. Nadużywanie narkotyków
 3. Depresja
 4. Otyłość
 5. Palenie i stosowanie produktów tytoniowych
 6. Wykorzystywanie i zaniedbywanie dzieci
 7. Samobójstwa
 8. Nadużywanie alkoholu
 9. Problemy zdrowotne rodziców wpływające na zdrowie dzieci
 10. Ciąże u nastolatek

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

 1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location