Studenci muszą opuścić akademiki
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Szkoły wyższe dokonują bezprecedensowych zmian w harmonogramie, pomimo tego, że nie zgłoszono jeszcze żadnego przypadku zachorowania na Covid-19 na żadnym collegu w stanie.

University of Chicago w czwartek rano wysłano studentom oficjalny email z informacją dla mieszkańców kampusu, że będą musieli się wyprowadzić do 22 marca. Spowodowało to sporo zamieszania i wiele osób zastanawia się, jak rozwiązać kwestie mieszkaniowe. Dla studentów zagranicznych to nagła życiowa lekcja związana z pandemią i poważny dylemat logistyczny.

„Muszę zadzwonić do rodziców. Dosłownie nie wiem, co powinnam zrobić” – powiedziała Monica Greigg, studentka z zagranicy.

W wysłanej wiadomości email poinformowano uczniów o przejściu na zdalny system nauczania przez cały wiosenny kwartał.

„Najprawdopodobniej będzie to trochę trudne logistycznie, ale myślę, że kiedy już przyzwyczaimy się do tej sytuacji, nie powinno być tak źle” – powiedziała Kristina Wald, studentka U of C.

Kampus Northwestern University również już wkrótce będzie pusty. Wiosenna przerwa została wydłużona o tydzień, a następnie studenci przejdą na trzytygodniowy tryb nauki online, a władze uczelni dokonają oceny sytuacji i zdecydują o dalszych działaniach.

Na DePaul University końcowe egzaminy semestru zimowego nie odbędą się na terenie kampusu, a zajęcia w wiosennym kwartale będą prowadzone zdalne.

Northern Illinois University – przerwa wiosenna przedłużona do 22 marca. Zmodyfikowane zajęcia będą odbywać się od 23 marca do 4 kwietnia. Celem jest powrót do normalnego trybu nauczania 6 kwietnia.

Loyola University – zajęcia będą odbywać się online do końca semestru. Wszyscy muszą opuścić akademiki do 19 marca.

Illinois State University – przerwa wiosenna wydłużona do 23 kwietnia. Zajęcia będą odbywać się w trybie online co najmniej do 12 kwietnia.

Western Illinois University – zajęcia zostaną odwołane w dniach od 14 do 20 marca i wznowione w alternatywnym trybie w poniedziałek, 21 marca i kontynuowane w ten sposób co najmniej do 3 kwietnia.

Wheaton College: przerwa wiosenna wydłużona została o tydzień. Zajęcia online zostaną wznowione 23 marca.

Valparaiso University: zajęcia będą prowadzone zdalnie od 16 marca do 12 kwietnia. Zajęcia na uczelni mają być wznowione 13 kwietnia.

Judson University – zajęcia online do końca semestru wiosennego. Uczniowie muszą opuścić akademiki do 15 marca.

Moraine Valley Community College – przerwa wiosenna wydłużona do 21 marca, zajęcia online rozpoczną się 23 marca.

North Central College – ostatni dzień zajęć na uczelni to 13 marca. Od 16 do 17 marca nie będzie zajęć, a uczelnia będzie przygotować się do prowadzenia klas online.

W całym systemie szkolnictwa wyższego w Illinois zachodzą gwałtowne zmiany. Wiele szkół jednak utrzymuje otwarte akademiki, aby pomóc uczniom, którzy potrzebują mieszkania.

JM

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym: