Susana Mendoza poparła Joe Bidena
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Kontroler stanowa, Susana Mendoza, poparła kandydaturę Joe Bidena w walce o partyjną nominację, dając byłemu wiceprezydentowi kolejny ważny głos poparcia przed zbliżającymi się w naszym stanie wyborami, które odbędą się 17 marca.

Mendoza, która kandydowała na urząd burmistrza Chicago w 2019 roku, jest najwyższym rangą wybranym urzędnikiem pochodzenia latynoskiego w całym stanie. W przeszłości krytykowała prezydenta Donalda Trumpa za dawanie słabego przykładu dzieciom.

„Chcę, aby mój syn miał sprawdzonego lidera, który jest także porządnym, życzliwym i pełnym szacunku prezydentem. Joe Biden uosabia charakter i doświadczenie, którego potrzebujemy, aby uleczyć nasz kraj po czterech latach rządów Donalda Trumpa. Był lojalnym partnerem prezydenta Obamy” – powiedziała Mendoza w wydanym oświadczeniu. „I przez całą swoją karierę Joe przewodził z godnością i empatią – pisząc ustawę o przemocy względem kobiet (Violence Against Women Act), zakazując broni szturmowej i chroniąc nasz klimat. Ameryka potrzebuje Joe Bidena”.

Burmistrz Chicago Lori Lightfoot i senator Dick Durbin w ubiegłym tygodniu poparli kandydaturę Bidena, dołączając do innych demokratów: senator Tammy Duckworth i sekretarza stanu Jesse White’a. Inni zwolennicy Bidena to reprezentant Danny Davis, Bill Foster, Robin Kelly i Mike Quigley.

Reprezentant Jesus „Chuy” Garcia poparł Sandersa, podobnie jak wielebny Jesse Jackson.

Tymczasem przewodnicząca Rady Powiatu Cook, Toni Preckwinkle, oraz gubernator JB Pritzker nie udzielili swojego wsparcia żadnemu z kandydatów.

JM

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym: