----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij znajomym:

Zapalenie światełek na choince 19 listopada

Już po raz 108. w śródmieściu Chicago stanie bożonarodzeniowa choinka. W tym roku pojawi się przy skrzyżowaniu Michigan Avenue i Washington Street w Millenium Park. Uroczyste zapalnie światełek będzie miało miejsce 19 listopada o godzinie 6 pm, a związane z tym obchody potrwają do 7.45 pm.

Według władz miejskich drzewo będzie świecić do 9 stycznia. Park jest otwarty codziennie od 8 rano do 9 wieczorem.

Wraca lodowisko w centrum

Również 19 listopada otwarte zostanie w Millennium Park lodowisko, które w ubiegłym roku pozostało zamknięte ze względu na pandemię. Będzie można z niego korzystać do 6 marca. Wstęp jest bezpłatny, ale wymagana będzie rezerwacja. Na miejscu dostępne będą przekąski i gorące napoje, ale już oczywiście za opłatą.

Dostępne będą też darmowe lekcje jazdy na łyżwach, które będą dodatkowo odbywać się w tym sezonie w większość sobót i niedziel, od 8 do 9 rano, również z wymogiem rejestracji - dodał urząd miasta.

Targi sztuki

Po rocznej przerwie do Millennium Park powrócą rozpoczynające sezon świąteczny Targi Sztuki, które odbywać się będą w weekend 19-21 listopada. W namiocie Chase Promenade North 30 artystów z okolic Chicago sprzedawać będzie między innymi biżuterię, ceramikę, rysunki i obrazy. Oto godziny otwarcia:
Piątek, 19 listopada: 3-8 pm
Sobota, 20 listopada: 12-8 pm
Niedziela, 21 listopada: 12-5 pm

Świąteczne śpiewanie

Nowością w tym miejscu w nadchodzącym sezonie ma być świąteczne wspólne śpiewanie - Holiday Sing Along - w parku Millennium. Może nie jest to wielka nowość, bo tak naprawdę zmieniła się tylko nazwa, kiedyś było to "Kolędowanie przy Cloud Gate". Mimo innej nazwy jest to wciąż okazja do wspólnego śpiewania lub posłuchania świątecznych piosenek. Oto harmonogram:
Piątek, 26 listopada o 6 pm: Chicago Latino Theatre Alliance
Piątek, 3 grudnia o 6 pm: Dexter Walker & Zion Movement
Piątek, 10 grudnia o 6 pm: Chicago High School for the Arts Chorale Ensemble
Niedziela, 12 grudnia o 4 pm: Kol Zimrah Jewish Community Singers
Piątek, 17 grudnia o 6 pm: Chicago Community Chorus

rj