Świąteczne spotkanie Naszej Unii
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Bożonarodzeniowe życzenia, łamanie się opłatkami, śpiewanie kolęd i rozmowy o osiągnięciach mijającego roku zdominowały świąteczne spotkanie opłatkowe, które siódmego grudnia w sali bankietowej Manzo’s w Des Plaines zorganizowała Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa.

„W styczniu otworzyliśmy pierwszy oddział na terenie stanu Pensylwania. W maju nasze aktywa przekroczyły dwa miliardy dolarów. W sierpniu firma osiągnęła kolejną, magiczną liczbę – 100 tysięcy członków. Miesiąc temu w Orland Park uruchomiliśmy naszą dwudziestą placówkę, a szóstą już w aglomeracji chicagowskiej. To były takie najważniejsze tegoroczne wydarzenia w historii naszej instytucji, ale to jest tylko część sukcesu, bo jak wynika ze statystyk, Nasza Unia była obecna lub zaangażowana w prawie 500 różnych wydarzeń polonijnych. Myślę, że nie ma drugiej takiej instytucji w Polonii amerykańskiej, z czego też jesteśmy bardzo dumni. Jeszcze raz dziękując za zaufanie, za to jak witacie i jak uczestniczycie w działalności Unii, chciałbym w imieniu Rady Dyrektorów, zarządu i pracowników złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia zdrowych, radosnych, spokojnych Świąt Narodzenia Pana. Jednocześnie życzyć wielu, wielu sukcesów w życiu osobistym i zawodowym. Oczywiście tych finansowych również, bo te się przełożą na nasz sukces w 2020 roku” – powiedział składając życzenia Bogdan Chmielewski, dyrektor wykonawczy Unii.

Satysfakcję z możliwości spotkania się z szerokim gronem członków reprezentujących liczne organizacje polonijne w Wietrznym Mieście wyraził wiceprzewodniczący Rady Leszek Wojtkowski, który podkreślił, że nie byłoby to możliwe, gdyby nie zaangażowanie naszych rodaków w rozwój firmy. „To dzięki państwa zaufaniu do naszej instytucji, to dzięki wszystkim naszym członkom oraz dzięki wszystkim naszym pracownikom jesteśmy największa polonijną instytucją finansową tutaj w Stanach Zjednoczonych. Cieszmy się razem ze wspólnych naszych osiągnięć i świętujmy w tym magicznym czasie Świąt Bożego Narodzenia. Życzę wszystkim Wesołych Świąt i wszystkiego dobrego”.

Do świątecznych powinszowań dołączył obecny na sobotnim spotkaniu europoseł Prawa i Sprawiedliwości, Ryszard Czarnecki, który pogratulował szefom firmy i jej członkom wielkich osiągnięć nie tylko na płaszczyźnie finansowej, ale także społecznej.

Po koncercie kolęd w wykonaniu członków zarządu Związku Podhalan w Ameryce Północnej opłatki poświęcił ks. Rafał Stec. Do wspólnego kolędowania, składania życzeń oraz degustacji świątecznej kolacji zaprosił uczestników przyjęcia wiceprezes firmy na terenie aglomeracji chicagowskiej Robert Radkowski. Przybywających na salę gości witały kierowniczki miejscowych oddziałów Unii, które przy wyjściu obdarowywały gości upominkami.

Ze wsparcia Unii korzystają szkoły, parafie, zespoły folklorystyczne, media polonijne, fundacje i organizacje społeczne. Tylko w tym roku miało miejsce 500 takich przypadków. Dodatkowym elementem wsparcia jest przeznaczanie rocznych opłat członkowskich dla dziesięciu polonijnych organizacji w Stanach Zjednoczonych, które mają status sponsora. W rejonie Chicago są to: Związek Klubów Polskich, Związek Podhalan w Ameryce Północnej oraz Fundacja Kopernikowska.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak