Świątecznie w „Procomie” i „Monitorze”
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Śnieżyca i mróz, jakie 17 stycznia nawiedziły teren aglomeracji chicagowskiej, nie odstraszyły pracowników firmy „Procom” i tygodnika „Monitor” od udziału w noworocznym spotkaniu załogi, które odbyło się w sali bankietowej Allegra w Lake Villa. Spotkanie z udziałem blisko 100 osób stało się okazją do złożenia sobie życzeń noworocznych oraz podsumowania minionego roku.

2019 rok dla Pawła Pustelnika i Jacka Zaworskiego, właścicieli założonych ponad ćwierć wieku obydwu firm, po spektakularnych sukcesach odniesionych w roku srebrnego jubileuszu okazał się kolejnym, nie mniej udanym niż rok 2018. Składając noworoczne życzenia swoim współpracownikom właściciele ogłosili, że w firmie został wprowadzony plan emerytalny 401K, jako kolejny czynnik zachęcający do podjęcia pracy w tej kompanii.

„Miniony rok dla ‘Procomu’ był bardzo dobry. Zrobiliśmy bardzo dużo nowych produktów. Udało nam się zwiększyć naszą ofertę. Zaczęliśmy używać dużo nowych technologii, które były do tej pory niedostępne. Jeżeli chodzi o zwiększenie bazy klientów, to z pewnością był jednym z najlepszych okresów, które mieliśmy. Generalnie można uznać miniony rok jako pełen sukcesów” – posumował minione 12 miesięcy w historii „Procomu” Paweł Pustelnik.

„Procom” został założony 26 lat temu jako firma specjalizująca się w budowie komputerów, a później znacznie większych instalacji. Powoli firma wyspecjalizowała się w budowie systemów automatyzacji obsługi domów, systemów bezpieczeństwa i większych sieci komputerowych. Obecnie firma zatrudnia ponad 70 pracowników. Specjalizuje się w systemach automatyzacji i zabezpieczeń domów oraz budynków komercyjnych. W gronie klientów jest miasto Chicago, policja i wiele innych urzędów oraz firm. W dziedzinie automatyzacji systemów „Procom” jest właścicielem kilkunastu nowatorskich rozwiązań, których autorem jest drugi z właścicieli – Jacek Zaworski.

„Ciężko będzie pobić poprzedni rok, bo w 2018 roku dostaliśmy nagrodę za najbardziej innowacyjną firmę w Elk Grove Village. Było to dla nas bardzo cenne, bo nasza miejscowość po Krzemowej Dolinie jest drugim największym parkiem technologicznym w Stanach Zjednoczonych. W minionym roku zrobiliśmy dużo udanych i zarazem trudnych projektów. Zainstalowaliśmy cały system bezpieczeństwa w Hinsdale Park i School District. W całym Illinois w minionym roku zbudowano około 7 tysięcy nowych domów. Nasza firma pracowała w 724 jednostkach, co stanowi ponad 10 procent wszystkich budowli, a mieścimy się i działamy w małej części Illinois. Jest to dla nas powód do zadowolenia. Firma się rozwija. Cały czas wprowadzamy nowe technologie. Mamy więc powody do zadowolenia” – podsumował miniony rok Jacek Zaworski.

„Monitor”, tygodnik wydawany przez „Procom” jest najstarszym i największym bezpłatnym polonijnym tygodnikiem pretendującym do miana pisma, którego lektura ułatwia poruszanie się w gąszczu codziennych problemów dotykających naszych rodaków żyjących na emigracji. Poradnikowa forma pisma wyniknęła z własnych doświadczeń właścicieli, którzy po przyjeździe do Stanów Zjednoczonych borykali się z brakiem informacji, bardzo często błahych, ale ważnych z punktu widzenia emigranta. „Monitor” powstał w 1993 roku z potrzeby ułatwiania dostępu do informacji.

Jednym z niewątpliwie skutecznych posunięć marketingowych w ostatnich latach, które wzbudziły duże zainteresowanie czytelników, jest sekcja ogłoszeń drobnych. Niektóre z nich są bezpłatne, inne publikowane do skutku. Reklamy średniego formatu i duże zwracają uwagę czytelnika szatą graficzną. „Absolutnie tak. Od wyglądu ogłoszenia zależy wizerunek promowanej firmy. Dlatego reklama powinna rzucać się w oczy grafiką i niezbyt dużą ilością zawartych w niej treści. To powinny być hasła, a nie zbyt długie wyliczanki, co dana firma potrafi czy jakie produkty oferuje” – stwierdziła Monika Pustelnik odpowiedzialna za przygotowanie reklam.

Dużym uznaniem czytelników cieszy się wersja internetowa periodyku. Skala zainteresowana tą formą czasopisma jest tak duża, że stawia ją na szczycie popularności wśród polonijnych mediów elektronicznych. Od kilkunastu tygodni zespołem redakcyjnym pisma kieruje Rafał Jurak.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak