----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij znajomym:

Wśród symboli związanych ze zbliżającym się okresem świątecznym, jest jeden zwykle pomijany, kojarzony przez nielicznych. Chodzi o świątecznego pancernika (holiday armadillo). Okazuje się, że w tym roku zdobywa on uznanie, na jakie zasługuje.

Fani popularnego przed laty serialu „Friends” kojarzą postać przebranego za pancernika Rossa Gellera, granego przez Davida Schwimmera. Serwis FandomSpot uruchomił właśnie serwis umożliwiający „wynajęcie świątecznego pancernika”, co tak naprawdę ma na celu edukację ludzi na temat różnych kultur i wyznań.

Po przebadaniu 3,000 osób dorosłych okazało się, że tylko 17 procent Amerykanów w pełni rozumie, jak inne religie obchodzą święta.

„Można śmiało powiedzieć, że większość z nas dorastała oglądając Przyjaciół i nadal powraca do ulubionych odcinków, gdy nie ma nic innego do oglądania” – powiedziała Alyssa Celatti z FandomSpot.com. „A więc, aby uczcić 25. rocznicę, chcieliśmy uruchomić usługę odpowiednią dla samego Rossa Gellera, pozwalając fanom cofnąć się w czasie i wynająć własnego świątecznego pancernika!”.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani uruchomieniem usługi i zanim to zrobimy, chcieliśmy wrócić do znaczenia postaci. Nasza własna ankieta wykazała, że chociaż minęło ponad 20 lat od pierwszego wyemitowania tego odcinka, większość Amerykanów nie posiada wiedzy na temat tego, jak różne kultury i wyznania obchodzą święta. Dlatego z przyjemnością oferujemy tę opcję, która może pomóc wypełnić lukę w świątecznej edukacji, a także zaoferować nostalgiczną świąteczną zabawę w Przyjaciół!”.

Osoby, które chciałyby się przebrać za świątecznego pancernika i świadczyć swoje usługi poprzez portal, muszą mieć ukończone 18 lat i biegle władać językiem angielskim, chociaż nie są wymagane żadne inne formalne kwalifikacje. Zarobić w ten sposób można 50 dolarów na godzinę.

„FandomSpot.com zapewni wskazówki dotyczące świąt obchodzonych w różnych kulturach, aby mogli komunikować się podczas swoich występów. Wymagana jest również miłość do aktorstwa, podobnie jak chęć przebierania się i wcielania w daną postać”.

Każdy, kto chce ubiegać się tytuł „Professional Holiday Armadillo” lub samemu wynająć świątecznego pancernika, może to zrobić poprzez stronę fandomspot.com

Postać, o której mowa, pojawiła się w 7 serii serialu „Przyjaciele”, kiedy Ross próbował przekazać swojemu synowi zwyczaje związane z obchodzeniem świąt. Kiedy okazało się, że wszystkie przebrania w tematyce świątecznej zostały już wypożyczone, Ross pojawił się w stroju pancernika, mówiąc swojemu synowi: „Jestem świątecznym pancernikiem. Jestem przyjacielem Świętego Mikołaja, który przysłał mnie tutaj, aby życzyć Ci wesołych świąt”. Naciskany przez swoją siostrę, dodaje: „Święty Mikołaj nie był dostępny tak blisko świąt”. 

jm