----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij znajomym:

Po rocznej przerwie mieszkańcy Chicago będą mogli w końcu przejechać się świątecznym pociągiem i autobusem CTA. W ubiegłym roku, z powodu pandemicznych obostrzeń podróżował nim tylko Mikołaj oraz elfy.

Wspaniała tradycja wkrótce powróci do miasta. Świąteczny pociąg rusza w trasę już 26 listopada, a ozdobiony kolorowymi światełkami autobus 4 dni później.  

CTA przypomina o przestrzeganiu środków ostrożności podczas podróży. Należy zachowywać dystans społeczny i nie zapominać o noszeniu masek. Warto także pamiętać, że jeśli pociąg lub autobus będzie zbyt zatłoczony, może nie zatrzymać w celu zabrania kolejnych pasażerów. W tym roku także nie będzie możliwości zrobienia sobie zdjęcia z Mikołajem

„Wiemy, że jest ludzie oczekują na powrót tej chicagowskiej tradycji" - powiedział prezes CTA. „Chcemy przypomnieć wszystkim, że wszyscy klienci powinni świętować bezpiecznie i odpowiedzialnie". Nowością są dwa specjalne przejazdy po centrum Chicago, 5 i 12 grudnia. To świetna okazja, aby zdobić bajkowe zdjęcia pociągu na tle panoramy miasta. 

Wszyscy chętni na świąteczne przejażdżki mogą sprawdzić rozkłady jazdy na stronach: transitchicago.com/holidaybustracker oraz transitchicago.com/traintracker. Pociąg będzie jeździł na wszystkich ośmiu liniach kolejowych do 22 grudnia, a autobus na 14 trasach do 23 grudnia. Tradycja rozpoczęła od Blue Line w 1992 roku. Świąteczny autobus przemierza miasto dopiero od 2014 roku.

al