Szpitale przekładają planowe operacje
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

W obliczu ciągle rosnącej liczby pacjentów z koronawirusem, niektóre szpitale w Illinois powracają do strategii podobnych do tych, które przyjęły na początku pandemii, w tym ograniczania planowanych operacji i dodawania większej liczby łóżek.

Jeden z dostawców usług zdrowotnych, North Shore University HealthSystem, przekształcił swój szpital w Glenbrook w Glenview z powrotem w szpital Covid-19, co oznacza, iż nie przyjmuje już pacjentów wymagających całodobowej opieki, jeśli nie chorują na Covid-19. Pacjenci inni niż ci z koronawirusem, którzy wymagają hospitalizacji, są wysyłani do innych placówek w systemie.

W środę stan Illinois zgłosił rekordową liczbę hospitalizacji związanych z koronawirusem – 5,042. Poprzedni rekord z 28 kwietnia wynosił 5,037 pacjentów.

„Jestem bardzo zaniepokojony” – powiedział doktor Lakshmi Halasyamani, główny lekarz systemu obejmującego pięć szpitali. „Liczby, które obserwowaliśmy wiosną, wyglądają jak niewielkie wzniesienie w porównaniu do góry, którą widzimy teraz”.

Na początku tego roku szpitale w Illinois zawiesiły większość planowanych operacji w związku z pandemią, na którą nikt nie wiedział, jak sie przygotować. Teraz, gdy szpitale mają większe doświadczenie z pacjentami z koronawirusem, starają się przyjąć bardziej wyważone podejście.

Pojawiają się jednak obawy dotyczące poziomu zatrudnienia. Chociaż szpitale mogą dodawać kolejne łóżka, to, ilu pacjentów będą w stanie obsłużyć, zależy od możliwości personelu. W związku z kolejną falą zachorowań szpitale obserwują, jak ich pracownicy medyczni zarażają się koronawirusem, uniemożliwiając im pracę. Pielęgniarki są poszukiwane w całym kraju, w przeciwieństwie do wiosny, kiedy w niektórych rejonach było wiele przypadków Covid-19, a w innych nie.

Przedstawiciele szpitali apelują do społeczeństwa o noszenie maseczek i utrzymywanie dystansu społecznego.

„W całym kraju panują znaczne podziały, które dotyczą także naszej społeczności w kwestii tego, co oznacza Covid i jak poważny jest to problem” – powiedział doktor Rajesh Govindaiah z Memorial Health System. „Jest wielu chorych, którzy wymagają opieki i bardzo ważne jest, aby ludzie zrozumieli i zaczęli odpowiednio działać”.

jm