Tereny nad jeziorem ponownie otwarte
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

We wtorek Chicago Park District ogłosiło, że parki nad jeziorem i place zabaw zostaną ponownie otwarte - prawie rok po ich zamknięciu z powodu pandemii koronawirusa.

Chociaż szlak nad jeziorem został ponownie otwarty w czerwcu, plaże i parki pozostały zamknięte z obawy o zbyt liczne zgromadzenia mieszkańców. Władze miasta umieszczały specjalne bariery, aby uniemożliwić parkowanie wzdłuż jeziora. Teraz w mediach społecznościowych pojawiają się zdjęcia usuwanych blokad.

Liczne organizacje społeczne kwestionowały zakaz dotyczący terenów nad jeziorem, który powodował, że mieszkańcy miasta nie mieli dostępu do tych otwartych terenów w czasie wprowadzanych blokad i ograniczeń.

Teraz parki nad jeziorem będą otwarte w normalnych godzinach funkcjonowania, chociaż duże zgromadzenia pozostają w dalszym ciągu zabronione i konieczne jest zachowywanie dystansu społecznego. Noszenie maseczek jest obowiązkowe. Wymagane i egzekwowane będą opłaty parkingowe.

Chociaż zakaz ten jest rutynowo lekceważony, od marca ubiegłego roku zakazano również korzystania z 580 miejskich placów zabaw. W nadchodzących tygodniach zostaną one otwarte i pojawią się tablice informacyjne dotyczące zasad bezpieczeństwa. Urzędnicy zwracają uwagę, iż powierzchnie te nie są odkażane.

Dystrykt parków otworzy także swoje kryte baseny. Wiosenna rejestracja na zajęcia w Park District rozpoczyna się 8 marca, a liczba dostępnych miejsc jest ograniczona. Programy mają trwać od 5 kwietnia do 13 czerwca.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Park District.

jm