Tesla idzie w bitcoiny
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Bitcoin, który jest królem kryptowalut, nie daje o sobie zapomnieć. Ostatnio było o nim głośno za sprawą rekordowych skoków wartości jednego tokena, za który obecnie trzeba zapłacić prawie $45,000. To kilkuset procentowy wzrost na przestrzeni ostatnich lat. Ta akcja to skutek reakcji. Elon Musk, właściciel amerykańskiej Tesli i najbogatszy człowiek świata według Bloomberga, zdecydował się na zakup pakietu bitcoinów za kwotę 1.5 mld dolarów. Zdaniem ekspertów miało to bezpośredni wpływ na kolejny wzrost wartości kryptowaluty.  

„Zainwestowaliśmy łącznie 1.50 mld dolarów w bitcoiny i zgodnie z tą polityką możemy od czasu do czasu lub długoterminowo nabywać i utrzymywać aktywa cyfrowe” – brzmi fragment sprawozdania finansowego firmy.

Eksperci są zgodni, że bitcoin będzie teraz kluczowym elementem nowej polityki inwestycyjnej Tesli. To ważna informacja, ale nie jedyna związana z amerykańską marką samochodów elektrycznych. Przedsiębiorstwo potwierdziło, że w przyszłości firma może zacząć akceptować bitcoina jako formę płatności za swoje auta i inne produkty. Elektryczną Teslę będzie więc można kupić za kryptowalutę. Dolary będą zbędne.

Wartość bitcoina wzrosła o ponad 10 proc. po decyzji Tesli o zakupie kryptowaluty, a jeden token to w tym momencie koszt $44,000. Zdaniem ekspertów wartość wszystkich bitcoinów wypuszczonych do obiegu przekracza obecnie 740 miliardów dolarów, a cały rynek kryptowalut, którego bitcoin jest liderem, szacowany jest na ponad bilion dolarów.

Bitcoin – w skrócie BTC to wirtualna waluta, tworzona i przetrzymywana elektronicznie. Z klasycznym pieniądzem ma niewiele wspólnego. Nie podlega żadnym bankom ani instytucji emisyjnej. Służy przede wszystkim do płatności w internecie, a sklepy i platformy usługowe coraz powszechniej dodają do swoich serwisów opcję płatności za pomocą bitcoinów. Bez dwóch zdań stanowi teraz alternatywę dla złota czy innych metali szlachetnych. Bitcoiny stają się coraz bardziej powszechne, a do obrotu dopuściły je takie platformy jak chociażby PayPal. W Stanach Zjednoczonych kryptowaluta jest legalna i przybiera na sile. Eksperci z branży twierdzą, że w USA wciąż brakuje szczegółowych regulacji prawnych, które sprawiłyby, że korzystanie z bitcoinów stałoby się bardziej powszechne. Nowy ruch Tesli z pewnością jest zdecydowanym krokiem w tym kierunku.

fk