To był dobry rok... do czasu
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Illinois ustanowiło kolejny rekord w turystyce zanim pandemia koronawirusa zasadniczo wpłynęła na życie ludzi na całym świecie.

Biuro ds. Turystyki Departamentu Handlu i Możliwości Ekonomicznych Illinois poinformowało w piątek, że stan odwiedziło 120 milionów gości w 2019 roku. Był to dziewiąty rok z rzędu, kiedy Illinois odnotowało wzrost turystyki. Jednak pandemia Covid-19 dosłownie zdewastowała przemysł turystyczny.

"Przed pojawieniem się Covid-19 Illinois było uznawane za jeden z najbardziej popularnych kierunków podróży w kraju, co wspierało tysiące miejsc pracy i zapewniało wzrost gospodarczy naszych społeczności" - powiedział Michael Negron, pełniący obowiązki dyrektora Departamentu Handlu i Możliwości Ekonomicznych, w którym znajduje się biuro ds. turystyki.

U.S. Travel Association szacuje, że w ubiegłym roku turyści wydali w Illinois 43.1 miliarda dolarów, co stanowiło wzrost o 3% w porównaniu z poprzednim rokiem. Biuro turystyczne podało, że pieniądze te wsparły bezpośrednio 344,100 miejsc pracy, co stanowi wzrost o 1,800 w porównaniu do 2018 r. Turystyka przyniosła 2.5 miliarda dolarów wpływów z podatku od sprzedaży. To prawe 8% więcej niż rok wcześniej.

Negron uważa, iż dane dowodzą, że kiedy minie zagrożenie ze strony Covid-19, Illinois może się odbić, a turyści znowu masowo zaczną odwiedzać nasz stan.

JM