Trochę niezręcznie' - jak wygląda początek roku szkolnego
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Arya Jennens nie mogła się doczekać spotkania z innymi uczniami pierwszego dnia nauki w szkole średniej. Okazało się, że ten moment będzie wyglądać zupełnie inaczej zarówno dla niej, jak i pozostałych uczniów, gdy Evanston Township High School zdecydowało się naukę w systemie zdalnym z powodu pandemii koronawirusa.

Urzędnicy szkolni starali się jak najlepiej zorganizować pierwszy dzień szkoły poprzez spotkania Zoom w małych grupach, aby każdy miał możliwość się przedstawić i powiedzieć kilka słów o sobie.

"To trochę niezręczny moment, kiedy starasz się poznać wszystkich nowych kolegów z klasy, ale ten pierwszy rok będzie o wiele trudniejszy, niż gdybyśmy znajdowali się w klasie osobiście" - powiedziała Arya. "Ludzie po prostu nie czują się komfortowo rozmawiając przed kamerką".

Tysiące dzieci w wieku szkolnym w Illinois zaczęło dzielić się doświadczeniami związanymi z powrotem do szkoły w systemie nauki zdalnej, chociaż niektórzy mają możliwość uczęszczać do niej osobiście. Nie wszyscy uczniowie szkół publicznych w Illinois rozpoczęli nowy rok szkolny od poniedziałku. Większość szkół w okolicach Chicago rozpocznie zajęcia w najbliższych dniach, a w przypadku Chicago Public School będzie to 8 września.

Większość zostanie w domach

Z sondażu przeprowadzonego przez Illinois State Board of Education wynika, iż około 24% ankietowanych dystryktów szkolnych będzie oferować naukę zdalną, 30% uczenie osobiste, a 46% operować w systemie hybrydowym.

Jednak z powodu dużej liczby uczniów w Chicago Public Schools i dużych dystryktach podmiejskich, zdecydowana większość uczniów w stanie rozpocznie rok szkolny zdalnie. Badanie, które do poniedziałku obejmowało odpowiedzi 714 z 852 dystryktów w stanie, wykazało, że na początku roku szkolnego około 1 milion z ponad 1.68 miliona wszystkich uczniów będzie uczyło się zdalnie.

Po nagłej decyzji o przejściu na system edukacji wirtualnej, co miało miejsce w połowie marca, kiedy gubernator zdecydował o zamknięciu szkół z powodu epidemii koronawirusa, władze szkolne twierdzą, że teraz mają więcej czasu, aby odpowiednio przygotować się do tego rodzaju nauczania.

Początek roku szkolnego

Uczniowie Leyden High School z dystryktu 212 na zachodnich przedmieściach również zdalnie rozpoczęli nowy rok szkolny w poniedziałek. Dyrektorzy zorganizowali wirtualne spotkanie powitalne, które obejmowało 1,200 uczniów. Społeczność szkolna Leyden byłą podekscytowana rozpoczęciem zajęć, a frekwencja na wielu zajęciach prowadzonych online była idealna, lub bliska ideału - według Nicka Polyaka, kuratora dystryktu.

"To nie jest idealny początek roku szkolnego, ale tym bardziej jestem dumny z tego, co się dzieje tutaj, w Leyden" - powiedział Polyak. "Najbardziej martwię się utrzymaniem tego poziomu podekscytowana i zaangażowania, jakie obserwujemy teraz".

Urzędnicy szkolni z Homewood-Flossmoor High School dystrykt 233 również zauważyli wysoki poziom zaangażowania podczas całkowicie wirtualnego pierwszego dnia nauki, z zajęciami online, w których wzięło udział ponad 93% uczniów.

"W nadchodzących tygodniach planujemy różne sposoby na sprowadzenie uczniów z powrotem na teren kampusu popołudniami i wieczorami w ramach niektórych programów akademickich, aby dalej wspierać program nauczania" - powiedziała Jodi Bryant, rzeczniczka szkoły.

W Gurnee uczniowie Warren Township High School dystrykt 121 doświadczyli kilku problemów z łącznością i logowaniem na początku pierwszego dnia, ale około 91% z nich było obecnych. Dystrykt planuje zdalny system edukacji co najmniej do października.

Lockport Township High School Dystrykt 205 zdecydował się w ubiegłym tygodniu przejść na w pełni zdalny system po zapoznaniu się z zaktualizowanymi wytycznymi stany. Ale szkoły w dystrykcie pozostały otwarte dla połowy uczniów i powitają drugą połowę osobiście we wtorek. W czwartek dystrykt przejdzie w pełni na zdalną naukę.

Bob McBride Jr, superintendent okręgu, stwierdził, iż uczniowie przestrzegali wszystkich protokołów bezpieczeństwa, ale ich entuzjazm był osłabiony świadomością, że przejdą na naukę zdalną pod koniec tygodnia.

Niektórzy dopiero się przygotowują

W Winnetka School District 36 urzędnicy oczekują, że 27 sierpnia powitają uczniów z powrotem, stosując podejście hybrydowe do tematu edukacji. Ponieważ około 92% rodziców z Winnetki wskazało w niedawnej ankiecie, że popierają nauczanie osobiste w szkołach, uczniowie zostaną przydzieleni do porannej lub popołudniowej zmiany, a pozostałą część dnia szkolnego przeznaczą na naukę zdalną.

W niedawnym emailu do rodziców kuratorka dystryktu 36, Trisha Kocanda, wezwała rodziców, aby zaczęli przygotowywać swoje dzieci do rozpoczęcia roku szkolnego, który przyniesie wiele zmian w rutynowych zajęciach, w tym obowiązkowe zachowanie dystansu społecznego i noszenie maseczek.

"Jeśli twoje dziecko planuje osobiście uczestniczyć w zajęciach w szkole, ważne jest, aby ćwiczyło noszenie maseczki co najmniej przez trzy godziny bez przerwy" - poinformowała Kocanda w emailu wysłanym do rodziców.

Rodzice powinni również zacząć myśleć o tym, jak zorganizować w domu przestrzeń do nauki na czas edukacji zdalnej.

W New Trier High School, które ma kampusy w Winnetce i Northfield, około 4,000 uczniów rozpocznie rok szkolny pod koniec tego miesiąca dwutygodniowym okresem nauki zdalnej. Następnie władze szkoły planują krok po kroku realizację planu, zgodnie z którym sale lekcyjne zostaną ponownie otwarte dla uczniów objętych specjalnymi programami do połowy września. 

JM