----- Reklama -----

Luxahaus Beyond

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

07 grudnia 2020

Udostępnij znajomym:

National Weather Service potrzebuje wolontariuszy – tzw. Ice Spotters, czyli osób, które monitorują warunki lodowe na rzekach w rejonie Chicago.

Praca wymaga cotygodniowego sprawdzania warunków lodowych, a następnie wprowadzania tych informacji do odpowiedniego formularza. Dane te mają kluczowe znaczenie dla wczesnego wykrywania i ostrzegania o zatorach wodnych oraz potencjalnych powodziach.

Powodzie spowodowane zatorami lodowymi są zwykle niewykrywane przez mierniki umieszczonymi w innym miejscu drogi wodnej, dlatego tak ważna jest obserwacja rzek. Według służb pogodowych, nie ma skuteczniejszych metod niż osobiste obserwacje, ale agencja nie posiada wystarczającej siły roboczej, aby objąć zasięgiem cały region Chicago.

Wolontariusze, których agencja pogodowa aktywnie rekrutuje na sezon 2020/21, mogą wypełnić tę lukę. Jeśli mieszkasz w pobliżu rzeki i chcesz wyjść na zewnątrz w każdy poniedziałek, aż do 31 marca, możesz sobie pogratulować – masz odpowiednie kwalifikacje.

Zatory wodne na rzekach tworzą się na ostrych meandrach, zwężeniach, przy mostach lub innych przeszkodach, takich jak wyspy. Na rzekach Kankakee, Fox i Rock co roku dochodzi do takich sytuacji.

Informacje przesyłane przez Ice Spotters będą wykorzystywane w cotygodniowych raportach na temat lodu, a także do ostrzeżeń i przygotowywania map.

Wolontariusze zostaną przeszkoleni w zakresie procedur raportowania, które obejmują przekazywanie informacji na temat obserwowanej pokrywy lodowej, trendów (czy lodu jest więcej czy mniej niż w poprzednim tygodniu) i rodzaju lodu. Co ciekawe: istnieje ponad pół tuzina rodzajów lodu.

Aby uzyskać więcej informacji lub zarejestrować się jako wolontariusz, należy wysłać email na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zadzwonić pod numery: 815-834-1435 oraz 815-963-5913.

jm

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----