----- Reklama -----

Luxahaus Beyond

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

10 maja 2022

Udostępnij znajomym:

Miliarder Elon Musk planuje przywrócić konto byłego prezydenta Donalda Trumpa na Twitterze, jeśli transakcja przejęcia firmy zostanie sfinalizowana.

Twitter Inc. postąpił "skrajnie nierozsądnie", wyrzucając byłego prezydenta Trumpa ze swojego serwisu, a stałe zakazy powinny być niezwykle rzadkie - powiedział Elon Musk.

"Odwróciłbym permanentny zakaz" - powiedział Musk we wtorek na konferencji Financial Times. „Bany tylko podważają zaufanie do Twittera, gdzie każdy może wyrazić swoją opinię".

Słowa Muska są pierwszym publicznym potwierdzeniem tego, co było oczekiwane od czasu, gdy miliarder ogłosił plany zakupu platformy społecznościowej za 44 miliardy dolarów.

„Wyrzucenie byłego prezydenta z serwisu "nie zlikwidowało głosu Trumpa" - powiedział miliarder "Wzmocniło go wśród prawicy”. Twitter odmówił skomentowania słów Muska.

Miliarder już na początku roku 2021 nazwał decyzję Twittera o zbanowaniu Trumpa "błędem", kiedy to konto byłego prezydenta zostało na stałe zawieszone po zamieszkach na Kapitolu. Za pomocą platformy kwestionował on też oficjalne wyniki wyborów prezydenckich z 2020 r.

Elon Musk zaznacza jednak, że przejęcie przez niego Twittera i powrót Trumpa nie są jeszcze przesądzone. "Nie jestem jeszcze właścicielem Twittera, więc nie mogę tego zagwarantować, bo co, jeśli jednak nie stanę się jego właścicielem?

Trump nie wróci

Jakiś czas temu  w wywiadzie ze stacją Trump oświadczył, że nie wróci na Twittera, nawet, gdy zostanie on przejęty przez Muska. Nazwał miliardera „dobrym człowiekiem" i wyraził zadowolenie z faktu , iż to właśnie on przejmuje firmę, jednak obecnie zamierza się skupić na stworzonej przez siebie alternatywnej sieci społecznościowej znanej jako "Truth Social".

„Nie wchodzę na Twittera, zamierzam pozostać na Truth”- powiedział Trump. „Mam nadzieję, że Elon kupi Twittera, ponieważ ulepszy serwis i jest dobrym człowiekiem, ale ja pozostanę na Truth”- dodał.

al

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----