Trzydziestolecie studia „Media Sound”
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

13 czerwca w chicagowskim klubie „Michelle Terrace” Andrzej Dylewski, kompozytor i perkusista zespołu Lady Punk celebrował 30-lecie działalności muzycznej i fonograficznej w Wietrznym Mieście.

W jubileuszowym koncercie wystąpiło blisko 20 muzyków i wokalistów polskich i amerykańskich, którzy na przestrzeni trzech dekad współpracowali z Andrzejem Dylewskim nagrywając w jego studiu „Media Sound” płyty i wspólnie koncertując. W finale pierwszej odsłony muzycznego wieczoru jego bohater zagrał z grupą „Media Sound Band” oraz gwiazdą Holly McGuire, a w kończącym koncert występie z zespołem wystąpił Andre Taylor.

DSC 4249

Odkrycie muzycznego wieczoru Helena Studencka

Prowadzony przez Agnieszkę Topolską i Waltera Bochenka bardzo sympatyczny, trwający blisko 5 godzin muzyczny wieczór pełen był wspomnień, wzruszeń i artystycznych odkryć. Z pewnością jednym z nich był debiut sceniczny Heleny Studenckiej, realizatorki góralskiego programu radiowego, która wspaniale wykonała piosenkę Kasi Sobczyk „Mały Książe” oraz czytała wiersze autorstwa Andrzeja Dylewskiego. W gronie polonijnych wykonawców byli także: Moana Kai Janicka, Emilia Walasek, Barbara Szymańska, Bożena Hutnicka, Jacek Adamski, Jarosław Spychalski, Marek Nogaj-Matejko oraz Włodek Bochenek, który zaśpiewał utwór Piotra Fronczewskiego „Franek Kimono”. Amerykańskich wokalistów reprezentowali: Mario Arpino, Country Jim, Jared Locke, Tom Bonic oraz grupy „Einstein’s Brain”, „Omsefe” i „The 4Ever Changin Band”.

DSC 4314

Andrzej Dylewski z wirtuozerią godną mistrza dał popis gry na perkusji

Tekst i zdjęcia: NEWSRP