----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

04 października 2021

Udostępnij znajomym:

Malena, 11-letnia tygrysica z ogrodu zoologicznego w Brookfield uzyskała pozytywny wynik testu na Covid-19 – poinformowali w piątek przedstawiciele zoo. Inne duże koty wykazują obecnie objawy podobne do Maleny, kaszlą, kichają i są osowiałe, a placówka czeka na wyniki testów przesłanych do National Veterinary Services Laboratories.

Na początku września w Brookfield Zoo rozpoczęto szczepienia zwierząt przeciwko Covid-19. Malena otrzymała swoją pierwszą dawkę szczepionki Zoetis, opracowanej specjalnie na zwierząt, 16 września i miała otrzymać drugą w przyszłym tygodniu.

Wiadomo, że duże koty, wraz z naczelnymi, niedźwiedziami i małymi drapieżnikami, są bardziej podatne na zarażenie koronawirusem i były jednymi z pierwszych gatunków w zoo, które otrzymały szczepionki.

„Malena jest starszym tygrysem i dlatego jest zagrożona. Jest jednak w dobrym stanie, a jej objawy były stosunkowo niewielkie. Jesteśmy optymistami i wierzymy, że całkowicie wyzdrowieje” – powiedział dr Mike Adkesson, wiceprezes ds. medycyny klinicznej w Chicago Zoological Society, które zarządza Brookfield Zoo.

Źródło infekcji nie jest znane, podało zoo. Odwiedzający są zobowiązani do noszenia masek we wszystkich budynkach zoo, a większość personelu zajmującego się opieką nad zwierzętami jest w pełni zaszczepiona.

jm

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----