Tyson wycofuje 8.5 miliona funtów produktów z kurczaka
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Tyson Foods Inc. wycofuje prawie 8.5 miliona funtów gotowych do spożycia produktów z kurczaka z powodu możliwego skażenia listerią, ogłosiła w sobotę Służba Bezpieczeństwa i Kontroli Żywności USDA.

„Mrożone, w pełni ugotowane produkty z kurczaka zostały wyprodukowane między 26 grudnia 2020 r. a 13 kwietnia 2021 r.” – podano w oświadczeniu.

„Produkty podlegające wycofaniu mają numer ‘EST. P-7089’ na opakowaniu produktu lub wewnątrz znaku kontroli USDA. Trafiły one do sprzedawców detalicznych i instytucji w całym kraju, w tym szpitali, zakładów opieki, restauracji, szkół i lokalizacji Departamentu Obrony” – czytamy w oświadczeniu.

Food Safety and Inspection Services (FSIS) poinformowało o dwóch przypadkach zachorowania na listeriozę, w wyniku czego podjęło współprace z Centrami Kontroli i Zapobiegania Chorobom oraz stanowymi agencjami zdrowia publicznego, aby potwierdzić, że istnieją dowody łączące te przypadki z produktami firmy Tyson.

„Listerioza może powodować gorączkę, bóle mięśni, bóle głowy, sztywność karku, dezorientację, utratę równowagi i drgawki, czasami poprzedzone biegunką lub innymi objawami żołądkowo-jelitowymi” – czytamy w oświadczeniu FSIS.

Konsumenci i firmy lub instytucje, które nabyły te produkty, powinny je wyrzucić lub zwrócić do sklepu, w którym zostały zakupione, podała agencja.

jm