----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij znajomym:

Firma Uber, gigant usług przewozowych typu ride-share, umożliwi klientom w Chicago rezerwację samochodów i kierowców na godziny, począwszy od wtorku, z uwagi na znaczne ograniczenie popytu na świadczone przez siebie usługi w czasie pandemii.

Pasażerowie będą ponosić opłatę w wysokości 50 dolarów na godzinę do siedmiu godzin i mogą w tym czasie wykonywać nieograniczone postoje - twierdzą przedstawiciele firmy.

"Podniesienie poprzeczki w zakresie bezpieczeństwa ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia ewolucji naszej platformy w tych trudnych czasach" - powiedział Niraj Patel, dyrektor ds. operacji w firmie Uber.

Usługa godzinowa, opracowana na podstawie zapotrzebowanie zgłaszane przez klientów, jest przeznaczona dla osób, które "potrzebują nieco więcej czasu na załatwienie swoich spraw, zabranie bliskich do lekarza lub innych codziennych czynności".

Nowa usługa, którą Uber przetestował w Australii, Afryce i Europie, zostanie uruchomiona w takich miastach jak Chicago, Atlanta, Dallas, Waszyngton, Houston, Miami, Orlando, Filadelfia, Phoenix, Seattle, Tacoma i Tampa Bay.

Pasażerowie, którzy wybiorą opcję godzinową, zostaną połączeni z kierowcą, który oferuje "bardziej przestronny i nowszy pojazd", kwalifikujący się do opcji Uber Comfort, który zapewnia bardziej komfortowe warunki jazdy - wynika z informacji na stronie internetowej.

Pasażerowie mogą dodawać lub decydować o zmianie miejsc postoju w dowolnym momencie podróży, także po jej rozpoczęciu.

Poprzez ofertę Uber Hourly, firma próbuje odpowiedzieć na sytuację wynikającą z pandemii. W kwietniu Uber Direct zaczął oferować dostawy ze sklepów, a Uber Connect bezdotykowe usługi kurierskie tego samego dnia, aby umożliwić klientom wysłanie produktów od jednej osoby do drugiej.

JM